Gå til innhold

Ixus 750 problemer med bilder


Anbefalte innlegg

Skrevet

Hei kjøpte meg et nytt Ixus 750 med 512 mb minne kort, så er det sånn at jeg var på fjellet tok en del bilder. Mange av dem ble merket som ikke identifsserbare. har noen hat samme problem? er kamerat defekt? eller trengs bare en ny fimerware update, å hvor finnes den?

eller har jeg kjøpt katta i sekken?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Kan jo være noe med minnekortet.

 

Prøv å formattere det (etter at du har reddet over de bildene du kan) og ta en haug med testbilder - spiller liten rolle hva du tar bilder av, du skal jo bare teste at det fungerer.

Gjest Slettet-fsaSP0zV
Skrevet

Enig, høres ut som minnekortet. Prøv med et annet, og formater det i kamera før du tar testbildene. Hvilket merke er minnekortet?

Skrevet

Memory corp... et typisk "billigmerke" som plutselig ikke er så billig når man merker hvorfor det var så billig.

 

Returner kortet på garanti, og krev et kort med en viss kvalitet (mulig du må betale mellomlegget). Sandisk og Lexar er gode merker. Kingston er heller ikke dårlig.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...