Gå til innhold
Trenger du hjelp med internett og nettverk? Still spørsmål her ×

Nettverk fungerer, men ikke i Win Xp


Anbefalte innlegg

Skrevet

Nå har jeg et merkelig problem her. I dag satte jeg WPA kryptering på nettverket, og jeg har koblet til med det på iBooken min uten problemer. (Kunne ikke ting vært like enkelt som der :love:)

 

Men når jeg skal koble til det samme nettverket i win, skjer det absolutt ingenting. Jeg har koblet en Belkin 802.11 g Ethernet Bridge til windows pcen. Denne er koblet til et Realtek PCI Ethernet kort.

 

Når jeg kjører ipconfig /all på maskinen kommer det opp følgende:

 

Windows IP Configuration

 

Host Name: kristoffer_rom

Primary Dns Suffix:

Node type: Unknown

IP Routing Enabled: No

WINS Proxy Enabled: No

 

Ethernet adapter Local Area Connection:

 

Connection-specific DNS Suffix:

Description: Realtek RTL8139 Family PCI Fast Ethernet NIC

Physical Adress: 00-10-A7-1E-0F-76

Dhcp Enabled: Yes

Autoconfiguration enabled: Yes

Autoconfiguration IP Adress: 169.254.174.4

Subnet Mask: 255.255.0.0

Default Gateway:

DNS Servers: 62.179.100.29

 

Ja, jeg har prøvd ipconfig /renew

 

Men nå MÅ jeg få spilt WOW :dribble: så derfor håper jeg noen kan hjelpe meg :roll:

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Hm, nei ingen forskjell om jeg skrur av WPA aller ikke. Det ser ut som nettverkskortet ikke får tak i noen IP adresse..

Skrevet

enten er nettverkskortet ditt på tur, eller så klarer det ikke å benytte IP-adressen som tilordnes fra DHCP. Prøv fast IP, mao samme instillingene som iBooken din får, men IP-adressen skal være forskjellig. Du kan f.eks. legge til 1 på siste oktetten! :thumbup:

Skrevet

Tror nok Elgvenn2 er inne på noe vesentlig når¨han sier at nettverkskortet ditt er på tur. Finn fram til det i Min Datamaskin og avinstaller det. Restart så pcen så vil WinXp finne kortet og installere det.... Dette rådet fant jeg et annet sted på nettet og det funket utmerket hos meg da alt så håpløst ut. Håper det hjelper deg også. :)

Skrevet

heh, nettverkskortet mitt satt ikke ordentlig i pci slotten sin :blush: , satt det ordentlig i og problemet var fiksa!

Nå fikk jeg endelig spilt wow igjen :cool: ble lvl 18 i dag faktisk :w00t:

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...