Gå til innhold

eksportering i after effects 5.0...


Anbefalte innlegg

Skrevet

Hei!

 

Jeg bruker adobe aftereffects 5.0 til post-produksjon av musikkvideoer.

Har et lite problem når jeg skal eksportere den ferdige behandlinga til disk. videoen er ikke lengere enn litt over 3 minutter, så jeg lagrer den til disk, men når rendringen/eksporteringen kommer litt over 2 minutter så får jeg en melding om at harddisken er full! dette er bare tull for plassmangel er det ikke. er det noen innstilling i programmet som setter begrensninger?

kjedelig å dele opp det ferdige produktet for så å klippe det sammen igjen.

 

håper noen kan hjelpe...

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Jeg er ikke godt kjent med hvordan AE jobber med disken, men kanskje den bruker scratch disks (som f.eks. er innstilt default til samme disk som programmet er installert på, eller som 'my documents' ligger på) og denne går full?

  • 1 måned senere...
Skrevet

Takk for svaret. Ja det kan tenkes...

En annen ting som jeg har tenkt på er at det kan være en "limit" på filstørrelsen som blir generert?

At enten harddisken eller windowsen (xp) har en sikkerhets-greie som bryter inn!?

Jeg kan legge inn filer som er større enn 4 GB (som all rendering stopper på!) men er det noen som vet om noe slikt? en plass i windows hvor dette endres?

  • 1 måned senere...

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...