HanZl Skrevet 24. juni 2005 Skrevet 24. juni 2005 Hei! Har en HP procurve 2324 switch her som jeg tenkte å konfigurere litt igjennom com porten. Bruker HypterTerminal oppsettet jeg bruker er: COM1 Xon/Xoff paritet:Ingen Biter per sekund: 4800 Emulering: VT100 Men får ikke kobla til switchen, er det noen som har erfaring med å koble seg gjennom comporten?
Gadgetman Skrevet 24. juni 2005 Skrevet 24. juni 2005 Hm.... Ifølge manualen så skal flow control settes til 'none'... ftp://ftp.hp.com/pub/networking/software/59692353-e2.pdf Prøv også å skifte hastighet. Ikkje alle COM porter er like nøyaktige ang. hastighet og det kan lure autosense funksjonen.
HanZl Skrevet 24. juni 2005 Forfatter Skrevet 24. juni 2005 Takk virka nå, måtte trykke enter først. Synes det var litt rart, men det er vist ikke vlan på 2324 switchene?
Gadgetman Skrevet 24. juni 2005 Skrevet 24. juni 2005 Mange av HP's enheter kan oppføre seg 'litt rart'... Deres JetDirect nettverkskort f.eks. Om du bruker Telnet mot dem må du trykke Enter to ganger for å initiere sesjonen. Etter alt å dømme er dette en eldre Switch serie? så det er godt mulig at det ikkje var standard på den serien. Evt. kan det jo hende at det finnes en Firmware oppdatering for den.
CrZy_T Skrevet 24. juni 2005 Skrevet 24. juni 2005 Takk virka nå, måtte trykke enter først. Synes det var litt rart, men det er vist ikke vlan på 2324 switchene? Du må trykke enter for å starte sesjonen.
CrZy_T Skrevet 24. juni 2005 Skrevet 24. juni 2005 Mange av HP's enheter kan oppføre seg 'litt rart'... Deres JetDirect nettverkskort f.eks. Om du bruker Telnet mot dem må du trykke Enter to ganger for å initiere sesjonen. Etter alt å dømme er dette en eldre Switch serie? så det er godt mulig at det ikkje var standard på den serien. Evt. kan det jo hende at det finnes en Firmware oppdatering for den. Når du kjører telnet så må du ikke trykke enter for å starte sesjonen, men på alle enheter som du kobler deg til via serial-interface må du trykke enter for å starte.
ftpman Skrevet 24. juni 2005 Skrevet 24. juni 2005 Takk virka nå, måtte trykke enter først. Synes det var litt rart, men det er vist ikke vlan på 2324 switchene? Du må opp til 2524 før du får vlan, men kjøper du nytt nå så kjøp 2626. Er omtrent samma prisen. Den bruker entrer trykket for å dedektere hastigheten som skal brukes i tilkoblingen.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå