Gå til innhold

"Err CF" med EOS350D


Anbefalte innlegg

Skrevet

Noen som har fått feilmeldingen "Err CF" med EOS 350D ? Fikk den i dag, på et 4 dager gammelt kamera.

 

Minnet er et Kingston Elite Pro 1GB-kort. Skal gjøre som det står i manualen, prøve i en kortleser i en fotosjappe i morgen, hvis det ikke funker må jeg lete frem et program som kan redde filene. Ikke det at det er krise om jeg må formatere, men er litt kjedelig og unødvendig. Vil det være en god ide å formatere minnekort med jevne mellomrom?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Ser ut som det er noe feil med minnekortet, ja. Prøv det med et annet kamera, og se om det funker. Hvis ikke, har du vel en eller annen klagerett når du har kjøpt et minnekort med såpass kvalitet.

Skrevet (endret)

Prøvde kortet i en kortleser på en fotosjappe, men de klarte heller ikke lese det, så blir nok sannsynligvis en retur av dette kortet. Satte i et 256MB Sandisk-kort i dag, og det funker uten problemer. Får se på firmwareupdaten senere idag, da jeg sannsynligvis får kortleser i hus.

 

Forresten, forsøk på formatering av kortet i kameraet gir en "Err 99".

Endret av msteen

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...