Gå til innhold

Hvorfor forandrer skjermen oppdateringsfrekvens?


tibbs

Anbefalte innlegg

Skrevet

Har en Targa 19 tommer, skjermkortet er et Gainward Geforce2 Pro/450 64MB. Stiller inn oppdateringsfrekvensen på 72Hz,og der holder det seg helt til jeg restarter maskina, da stiller den seg tilbake til 60Hz. Dette skjer hver gang jeg restarter. Hvorfor holder den seg ikke på 72Hz?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Det eneste som kan hjelpe er å installere driveren til monitoren, og velge monitoren som det skal endres på. 'Unknown monitor' vil ikke lagre endrigner.

Skrevet

Problemet er at det ikke fulgte med noen driver, og på nettet finner jeg heller ingen. Skjermen har typebetegnelsen TM4895-3

Skrevet

Legg den inn som Plugn and PLay-skjerm, da henter windows informasjon fra skjermen om hva den tåler (hvis den er rimelig ny (max 5 år ca tror jeg)).

 

Ellers kan du laste ned HzTool (søk på google), hvis du skriver inn hva skjermen tåler (vertikal og horisontal min&max) kan den lage driveren (som egentlig bare er en inf-fil) for deg.

_________________

ThaPiRAyA

kickass.gif

 

[ Denne Melding var redigert av: GalFisk på 2002-07-08 11:46 ]

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...