Gå til innhold

asus k8n Cha Chassis indruded Fatal error


Kuffe

Anbefalte innlegg

Skrevet

Har bygd pc for en kamerat og vi slter litt.

 

Hk: ASUS K8N 754

CPU: AMD Athlon 64 3000xp

Skjermkort: radeon 9600 xt 256mb

Ram: 2x512 twinmos PC3200

 

Første gang vi startet den gikk alt helt greit , vi fikkk lagt inn win xp pro og nødvendige drivere, men så kommer problemet: Skrur vi av maskinen og så skrur den på igjen, får vi melding på skjermen chassis intruded Fatal error. Det ensete vi da kan gjøre for å komme inn i win xp igjen er å resette CMOS. Dette skjer hver gang.

 

Jeg har sjekket manualen , men det står ikke noe spessielt om akkurat det. Men jeg vet at jeg har muligheten til å fjerne en jumper på hk som det står Chassis på, men eg får samme feilmeldingen uansett.

 

Vet det ble litt rotete skrevet, men håper å få litt hjelp

 

mvh.

 

Kuffe

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Et søk på google gav meg inntrykket at du har såkalt chassis intrusion detection på det kabinettet ditt, men andre ord en sensor som skal registrere når noen "Bryter" seg inn i kabinettet. Kan dette ha noe med problemet å gjøre..?

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...