Gå til innhold

Ta opp lyd direkte i fra lydkortet.


Anbefalte innlegg

Skrevet

Jeg har en onkel som spurte meg om følgende:

 

Han har en kasett med noe musikk ha gjerne vil ha inn på pc'en og brenne på en cd.

Det han har er en kasettspiller som han sier han har plugget til lydkortet på pc'en og at lyden kommer ut av høytalene da han trykker play.

Så: Finnes det noen måte og ta opp den lyden som går igjenom lydkortet og lagre den på harddisken?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Har prøvd det samme selv, bare fra radio til pc. Virket bra det, men jeg har funnet ut at man ikke må skru lyden på radion for høyt for da blir skvaliteten veldig dårlig (knittring osv.), vet ikke om det skyldes lydkortet mitt eller radion :ermm:

Men tenk på det.

Skrevet

Gunnen til at kvaliteten reduseres når input-nivået er høyt er at det vrenger og overstyrer kanalene. Blir fort fuzzgitar-lyd på alt da. Det lønner seg å sette det så høyt som mulig uten at det vrenger, også kjøre normalize etterpå (øker volumet til det maksimale uten å overstyre. Prøv deg fram og finn en balanse.

Skrevet
Det lønner seg å sette det så høyt som mulig uten at det vrenger, også kjøre normalize etterpå (øker volumet til det maksimale uten å overstyre. Prøv deg fram og finn en balanse.
Hvor finner jeg normalize?

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...