Spr0cket Skrevet 25. mars 2005 Skrevet 25. mars 2005 (endret) Etter å ha flyttet hk over til nytt kabinett får jeg ikke lyd fra lydutgangen på hovedkortet. Det er helt tyst. Hovedkortet er et abit ic7 g. Den eneste forskjellen på nytt og gammelt kabinett er at det forrige hadde audiotilkobling i front som var koblet direkte på kortet, og det har ikke det nye. Men i det gamle kabinettet fungerte både tilkoblingen bak (i/o) og i front (på hk) brukte antistatisk armband under hele operasjonen. Er det noe jeg har oversett eller har jeg busta lydchippen på kortet? Endret 25. mars 2005 av Spr0cket
Rayline TWB Skrevet 25. mars 2005 Skrevet 25. mars 2005 Er det bak eller i front du nå skal ha tilkopling? På HK'et er det en pins cap som skal flyttes - avhengig av om du skal ha fronttilkopling eller kopling bak.
HAG Skrevet 25. mars 2005 Skrevet 25. mars 2005 pin 5 og 6 og 9 og 10 skal forbindes med "cap" når en kun bruker audio utgang bak på hovedkortet. (3. og 5. par nedover talt fra venstre på "front audio connector")
Spr0cket Skrevet 25. mars 2005 Forfatter Skrevet 25. mars 2005 Ja, sånn kan det gå når man ikke husker hvordan man installerte kortet første gang. Tusen takk, nå funker det.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå