Gå til innhold
Trenger du hjelp med PCen? Still spørsmål her! ×

pcn slår seg av og på hele tiden


Anbefalte innlegg

Skrevet

Hei, Har kjøpt ny pc... Har følgende prob. Når jeg trykker på power knappen, starter bios opp, derreter starter xp pro opp, så kommer 3 stk brukernavn opp på skjermen, og da er det slutt. maskinen re starter og gjør det samme gang på gang... noen som kan hjelpe meg??? Mvh cindy100

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Det kan hende at prosessoren din blir overopphetet.

Gå inn i BIOS og se hvor varm prosessoren din er, se gjerne på temperaturen etter at du har vært inne i BIOS en liten stund.

 

Hvilken strømforsyning er det du har?

Samt, hvilke komponenter er det du har inni datamaskinen.

Ble denne maskinen kjøpt "Ferdig bygd" eller er den "Selvbygd"?

Skrevet

Hei, Tusen takk for svar, prossessoren viste en temp på 82 grader, så jeg ringte butikken, og di ba meg komme ned med pcn... tusen takk for svaret!! mvh

Skrevet

Da er det nok det som er feil ja. En prosessor skal ikke ha så høy temperatur.

Problemet er nok at CPU kjøleren ikke står skikkelig fast, slik at den ikke får direkt kontakt med kjernen. Butikken fikser nok problemet ganske kjapt. Er snakk om noen minutter bare, så du slipper bli uten pc lenge iallefall.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...