Gå til innhold
Trenger du hjelp med internett og nettverk? Still spørsmål her ×

ADSL fra telenor/nextra


Anbefalte innlegg

Skrevet

Nå begynner jeg å bli grådig lei adsl fra telenor...

Har et problem med at jeg ikke kommer inn på en del sider på nettet, som f.eks http://www.colorline.no og liveupdate på symantec.no

Noen ganger går det også veldig tregt med å laste opp andre sider.

 

Noen andre som sliter med dette, eller noen som kan hjelpe meg med dette?

 

NB! Kjører 3 maskiner i nettverk med en ruter som brannmur ut. Har sjekket loggen på denne flere ganger men denne stenger ikke.

 

har også kjørt tracert på adressene og når denne har gått en liten stund får jeg feilmelding om at forespørsel er avbrutt.

 

Takker på forhånd :smile:

 

[ Denne Melding var redigert av: bcorny på 2002-06-20 13:40 ]

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Hva slags router har du? hvis du bruker ics i windows må du aktivere proxy server på klient maskinene (proxy.online.no:8080 hvis jeg husker riktig).

  • 2 uker senere...
Skrevet

Jeg bruker en zywall router som brannmur...

 

Men jeg snakket med en kar på nextra og han hadde det samme problemet som meg at han ikke kom inn på enkelte sider, men han mente at det var noe galt med serveren eller brannmuren til de som eier siden, f.eks. http://www.colorline.no

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...