Gå til innhold

0.13 micron Celeron 1.9 GHz?


Howard

Anbefalte innlegg

Skrevet

Det er nå ting som tyder på at Intel vil produsere den kommende 1.9 GHz-utgaven av Celeron med 0.13 micron teknologi. Det kan saktens være på sin plass, siden Celeron "Willamette" møter tøff motstand fra Athlon XP i budsjettmarkedet.

 

Les hele artikkelen her.

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Quote:


Den 2002-06-17 00:47, Vegard20 skrev:

2GHz kan typisk overklokkes til 2.8GHz med luftkjøling var vel å ta i litt Håvard?


Tja, se f.eks. VR-Zone's OC-database. Det krever selvsagt høykvalitets luftkjøling, som f.eks. Alpha 8942, Swiftech MCX-478 e.l. samt en høyhastighets vifte. :smile:

Skrevet

2.26GHz gikk iallfall opp til 2.66 uten å røre volt men elendig kjøling (herja litt igår:)

 

Det som bli mer spennende er hvor mye L2 cache NW-Cellery kommer til å få.

Tidligere har Intel hintet til 256kB men det var i Q4 når vanlig willamette var farset ut. Nå med 256/400 willyer stadig i salg blir nok alle sub-2GHz cellyer 128/400 - tror jeg iallfall, dette vil gi er svært liten og kjølig core som sikkert glatt når 3GHz - husk at den har like stor heatspredder/konktakt flate som en vanlig P4.

 

Håvard - tror du traff spikeren på hodet!

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...