BlueLou Skrevet 23. januar 2005 Skrevet 23. januar 2005 (endret) Jeg har nettopp kjøpt meg et Powercolor Radeon 9250 256MB AGP til min andre PC. Link til skjermkort: RADEON 9250 256MB Pc har et ASUS A7A266-E Hovedkort. (AGP 4x) Etter å ha fjernet det gamle kortet (som fungerer fint) og installert det nye, slår jeg på PC. Det som skjer så er at PC står og piper hvert 2-3 sek. Om jeg setter det samme Powercolor Radeon 9250 256MB AGP i en annen PC jeg har som har et MSI K8N Neo2 Plat, så virker kortet fint. Jeg har prøvd å oppgradere BIOS på Asus hovedkortet. Samme problem. På skjemkortet står det at det skal støtte AGP 4X/8X. Eneste forskjellen mellom de to PC-ene jeg har prøvd kortet på er at jeg har kjørt DVI utgangen på min PC med MSI kort og Analog utgang på PC som det ikke virker på, altså den med ASUS hovedkortet. Noen som kan tenkte seg hva dette kan være? Endret 23. januar 2005 av BlueLou
Hetland Skrevet 23. januar 2005 Skrevet 23. januar 2005 slettet du de gamle driverene før du innstallerte de nye?
BlueLou Skrevet 23. januar 2005 Forfatter Skrevet 23. januar 2005 Jeg var ikke tydelig nok. Maskinen piper i POST BOOT. Dvs før noe OS har lastet.
Hetland Skrevet 23. januar 2005 Skrevet 23. januar 2005 hmmm...ja da er driverene utelukket satte du kortet skikkelig nedi agp slotten? dumt spørsmål kanskje
BlueLou Skrevet 23. januar 2005 Forfatter Skrevet 23. januar 2005 Yupp. kortet er skikkelig festet i AGP porten. Finnes det noen jumpere på hovedkort som angårb agp porten?
Ronny M Skrevet 23. januar 2005 Skrevet 23. januar 2005 Har du prøvd å sette i det gamle kortet igjen for å være sikker på at det faktisk er det nye kortet som er synderen eller om det har skjedd noe annet med maskina di som gjør at dette problemet har oppstått?
BlueLou Skrevet 23. januar 2005 Forfatter Skrevet 23. januar 2005 Yupp det gamle virker fint det.. Og det nye kortet må jo være ok siden det virker fint på min andre PC.
Ronny M Skrevet 23. januar 2005 Skrevet 23. januar 2005 Og det nye kortet må jo være ok siden det virker fint på min andre PC. Skulle tro det ja. Det kan jo være innstillinger i bios som er feil, eller at kortet rett og slett ikke passer til HK av en eller annen grunn.
BlueLou Skrevet 23. januar 2005 Forfatter Skrevet 23. januar 2005 (endret) Hmm det eneste jeg kan komme på er PSU som er 340W Jeg har bare 1 HD og 1 DVD enhet koblet til. Burde ikke 340W holde (På pakken med kortet står det at det bør være minst 300W). Endret 23. januar 2005 av BlueLou
vitamin2 Skrevet 24. januar 2005 Skrevet 24. januar 2005 Pipelyder fra pc'en ved oppstart trodde jeg pleide å bety at minebrikkene satt feil, evt. feil ved CPU. Kan ikke huske at feil på skjermkortet ga pipelyder. Er dette mulig?
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå