Gå til innhold

Rense en CD ?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Har hatt vice city en stund nå (pc), og play cden har blitt ganske ripete :( (lånte det vekk)

Også klarer jeg ikke å lese cden skikkelig lenger. Det masse innpå cden som ikke virker. Er det noen som har tips til hva jeg kan gjøre med det???

 

Takk for svar! :)

Videoannonse
Annonse
Skrevet

har ikke sjekka om det funker på cd/dvd-rom men på vanlig musikk cd'er pleier det å hakke mindre i f.eks sangene hvis du tar på sjampo av ett eller annet slag for så å skylle det i varmt vann....og så la det tørke da seff ;)

Skrevet

Hvis du ikke har lyst til å risikere både CD'en og cdspilleren ved å sause platen inn med såpe, finnes det en ulike produkter som skal reparere slitte plater. Prinsippet er omtrent det samme, men muligens i en noe ryddigere form :)

 

Vet at de har hatt det på bl a Spaceworld og Clahs Ohlsson, eller hvordan det nå staves.

Skrevet

Har nå prøvd både med såpe og tannkrem :p Men til ingen stor nytte :(

 

Menne en kamerat av meg har en sånn "dingseboms" som sliper ned cden.

Tror eg får gjort det i morgen :dribble:

Skrevet

Min oppskrift: Ta CDen, MASSE (!!) zalo, so d renn tå den ;) so klina du d inn med ett handkle. VIKTIG: følg cden sin form, rundt og rundt.. so vatn.. tørk.. so funka d her ;)

 

GTA1 cden min e veldig ripete, men uansett so funker han etter en tur med dette ;)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...