Gå til innhold

Støydempede kabinetter, andre enn Nexus Breeze?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Hei

 

er lei viftestøy og prøver unngå vannkjøling.

Nexus Breeze er midt i blinken prestasjonsmessig, men det er dessverre litt for høyt (53,5 cm) til å få plass hos meg (max. 47 cm).

 

Er det noen som vet om lignende støydempede kabinetter?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Takk for svar schwami og Netforce,

 

Antec Sonata er lovende, men skjønner ikke helt hvorfor de har kostet på seg doble plater til støydemping for så å gjennomborre sideplaten med firmalogoen... :dontgetit:

 

Arctic Cooling har for liten plass til mitt bruk, men absolutt et kabinett å vurdere i slike sammenheng.

  • 2 uker senere...
Skrevet
Antec Sonata er lovende, men skjønner ikke helt hvorfor de har kostet på seg doble plater til støydemping for så å gjennomborre sideplaten med firmalogoen...

 

For å få inn kald luft til PSU, hevder Antec selv, det er altså et bevisst valg. Men det høres ikke bra ut med tanke på støy, og støv. Går hullene tvers igjennom begge platene i sidedøren?

Skrevet
Det ble Lian Li PC6070A.

Bestilte i går, så det blir mekking i romjulen :p

Du vil ikke angre. Det er et supert kabinett, også veldig lekkert. Eneste jeg ikke helt liker ved mitt oppsett er at det blir veldig varmt inni. Men tror nok at støvet er skyld i noen av de ekstra gradene hos meg :blush:

Skrevet

Har samme kabinett og er kjempefornøyd. En ting er lavt støynivå, i tillegg er det lekkert å se på, enkelt å arbeide med og av en solid kvalitetsutførelse.

 

Noe høyere kabinett-temperatur grunnet et begrenset antall vifter, noe som igjen selvsagt reduserer støy. Husk å rengjøre støvfilteret i fronten ved jevne mellomrom. Dette tettes igjen med tiden, noe som bidrar til økt temperatur.

 

Kjøp gjerne alu-deksler til DVD, Disk etc. Dette gjør mye for inntrykket med åpen dør.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...