Gå til innhold

AVI til DVD


Anbefalte innlegg

Skrevet

Hvordan får man i film i AVI-format til at blive i DVD-format? SKAL man have en DVD-brænder?

 

Jeg har en almindelig brænder, og så har jeg Nero - Burning Rom og Pinnacle Studio 9.

 

MVH Casper

Videoannonse
Annonse
Skrevet (endret)

Man kan trygt slå fast at det er fullt mulig å konvertere en AVI-fil til DVD-format med Pinnacle Studio 9 uten å ha noen DVD-brenner (funksjonen "Create disk content but don`t burn"). Men man får selvsagt ikke brent noen DVD av dette uten en DVD-brenner.

Endret av Rocambole2
Skrevet

hva er en alminnelig brenner ? Tenker du DVD-brenner ?

 

DVDsanta er et prog som kan gjøre om feks divx-filmer til DVD-format (Divx har også endelsen .avi)

Skrevet

Jeg takker for svarende. Men lad mig lige omformulere: Hvis man laver en film i AVI-format om til DVD-format og derefter brænder den på en CD-R, kan den så vises på en DVD-afspiller der godt kan afspille CD-R? DVD-afspilleren kan nemlig ikke afspille AVI-formatet.

 

MVH Casper

Skrevet

Ja, det er fullt mulig å brenne en "DVD-format"-film på en CD-plate, og da mener jeg IKKE en SVCD. Det fungerer på samme måte som på en vanli DVD-film, bortsett fra at du selvfølgelig har mye mindre plass tilgjengelig.

Skrevet

Jeg har lige testet det i Studio 9. Og det hele virkede perfekt, min DVD-afspiller kunne godt afspille filmen. Jeg takker igen for hjælpen.

 

MVH Casper

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...