Fjådiguru Skrevet 16. desember 2004 Skrevet 16. desember 2004 Jeg har laga en topic før om dette, men det hjelp ikke døyten. Jeg har et meget irriterende nettverksproblem. \\(navn på datamaskin) er ikke tilgjengelig. Du har kanskje ikke tillatelse til å bruke denne nettverkksressursen.Kontakt administratoren av serveren for å finne ut om du har tilgangstillatelser Påloggingsfeil! Brukeren har ikke fått innvilget forespurt påloggingstype på denne datamaskinen Denne medlingen får jeg når jeg trykker på den andre datamaskinen i nettverket på "vis datamaskiner i arbeidsgruppen". Det er ikke noe feil med hub, ip-adresser, kabler eller nettverkskort. Det er noe med brukere og administratorer jeg må fikse, men det har iike jeg noe peiling på.
kjaks Skrevet 16. desember 2004 Skrevet 16. desember 2004 har du skrudd på deling av filer/mapper på den/de maskinene du skal ha tilgang til?
Skurk Skrevet 16. desember 2004 Skrevet 16. desember 2004 har samma irriterende problem jeg og.. drit!
tozer Skrevet 16. desember 2004 Skrevet 16. desember 2004 velg å skrive inn guest passord start > kontroll panel > administrative verktøy > datamaskinbehandling > > lokale brukere og grupper > brukere > høyreklikk på gjest og angi passord hvis kontoen er deaktivert, prøv å aktivere den det burde løse saken
Fjådiguru Skrevet 16. desember 2004 Forfatter Skrevet 16. desember 2004 Jaha. Tozer, du er den som har vært nærmest til å hjelpe meg. Når jeg trykka på dataen i "vis andre mask...." så kom det et vindu jeg skulle skrive passordet i. Javel. Jeg tasta passordet, men neida den samme beskjeden kommer igjen. Men takk allikevel, nå er jeg ganske sikker på et det er noe innpå administrative verktøy jeg skal fikse. PS: Begge dataene har samme problemet. Den ene har XP home, så der står det ikke noen lokale brukere og grupper på datamaskinbehandling.
tozer Skrevet 16. desember 2004 Skrevet 16. desember 2004 er gjestekontoen aktivert? er det passord på den andre brukeren? i såfall sett passord på den "normale" brukeren. prøv med det. om ingenting av dette går, prøv å deaktivere gjeste kontoen hvis den alltid har vært aktivert. og har du sp2? Tozer
Fjådiguru Skrevet 16. desember 2004 Forfatter Skrevet 16. desember 2004 ja jeg har sp2. Problemet kom sånn ca. når jeg fikk det.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå