Gå til innhold

vansklig å ta bilde uten blitz


Anbefalte innlegg

Skrevet

Hallo

 

 

Har et Canon A400 kamera, og jeg syns det er utrulig vansklig å få til gode bilder uten blitsen på. Hadde et gammelt olympus kamera, og da gikk det fint.

har jeg kamera på stativ går det fint, men når jeg holder det i handa så stille som jeg klarer, så blir det alikevell veldig dårlig bilde, dårligere enn det ble med gamlekamerat... Noen som har forslag til hva jeg kan gjøre? Endre noen innstillinger? er ganske ny innenfor dette feltet, kan det hjelpe åjustere isoverdiene? Bruker ISO50 nå..

 

 

På forhånd takk!

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Ja, ISO verdien viser hvor lysfølsomt kameraet er. Hvis du setter det på ISO 200 så vil lukkertiden bli 200/50= 4 ganger raskere. PåISO 50 så må du ha veldig godt lys for å ta bilder uansett hvilket kamera. Innendørs så bruker jeg ofte ISO 1600 eller mer.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...