Efreet Skrevet 22. november 2004 Skrevet 22. november 2004 Den skriver ut mange tullball ting, og vil ikkje fungere skikkeleg. Eg har dei nyaste drivarane frå Hewlet Packard. Skrivaren min er ein HP Deskjet 5655 og den fungerer ikkje. Noen som veit kva som kan være galt? den skriver ut, men ikkje bilder og/eller tekst men den skriver ut "kode" eller kva det er :/ kva kan være galt, den funket før på den andre PCen min, den nye funker den ikkje på og eg antar det er noe software greier eg ikkje har fikset på eller noe. ideer?
Godlike Skrevet 22. november 2004 Skrevet 22. november 2004 Høres jo ut som noe driver tull? Hvorfor forandre på noe som fungerer?
Efreet Skrevet 22. november 2004 Forfatter Skrevet 22. november 2004 forandret ingenting. eg bare skiftet skrivaren til den nye PCen min.
Roarm Skrevet 23. november 2004 Skrevet 23. november 2004 Er helt sikkert noe med paralellport innstillingene dine. I biosen kan du velge mellom ECP, EPP og av til SPP. Prøv å endre denne så blir det sannsynligvis bra. Samme feil kan oppstå dersom man bruker kabel som er lengre enn 7 meter eller er dårlig skjerma.
sadoprest Skrevet 23. november 2004 Skrevet 23. november 2004 Prøv å krysse av for postscript skriver og sjekk hva som skjer da. Har opplevd noe lignende og da løste problemet seg med enten å aktivere eller fjerne denne instillingen.
enl Skrevet 23. november 2004 Skrevet 23. november 2004 Bah..typisk tegn på en driver det har rabla helt for. Har opplevd det en del ganger med min utgamle Deskjet 690C printer. En omstart gjør susen ville jeg tro
Typhon Skrevet 23. november 2004 Skrevet 23. november 2004 Bah..typisk tegn på en driver det har rabla helt for. Har opplevd det en del ganger med min utgamle Deskjet 690C printer. En omstart gjør susen ville jeg tro Merka jeg engang med en 690C og, dog på Win 3.11 men
enl Skrevet 24. november 2004 Skrevet 24. november 2004 Bah..typisk tegn på en driver det har rabla helt for. Har opplevd det en del ganger med min utgamle Deskjet 690C printer. En omstart gjør susen ville jeg tro Merka jeg engang med en 690C og, dog på Win 3.11 men Hehe Hjelper lite om man kjører et nytt operativsystem hvis driverne er programmert under påvirkning av ymse stoffer :!: Uansett, har hatt det samme problemet på en maskin med Windows XP, og jeg brukte driverne som fulgte med Windows. en mulighet er å laste ned nye drivere fra HP og krysse fingrene
stiber Skrevet 24. november 2004 Skrevet 24. november 2004 Hvis det som kommer ut er lesbart og ligner på følgende: %!PS-Adobe-3.0 %%LanguageLevel: 2 <rdf:.....> </rdf:RDF> Så prøver du å skrive ut som PostScript, og skriveren skjønner ingenting. Løsning på problemet har vært fåreslått før, og er å deaktivere postscript i driverinstillinger. Hvis det som kommer ut er mer eller mindre tilfeldig, så vil jeg også tro at et driverbytte er på sin plass. Lykke til!
tøs Skrevet 24. november 2004 Skrevet 24. november 2004 Finnes det PCL drivere til skriveren? Disse er jo mye enklere.
Efreet Skrevet 24. november 2004 Forfatter Skrevet 24. november 2004 eg hadde bare postscript. ingenting annet.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå