Kenneth Dammyr Skrevet 29. oktober 2004 Skrevet 29. oktober 2004 Hei Bare lurte på hvilken ATX version som er brukt på Abit IC7 Max3. Hvis noen vet det i det hele tatt... Evt. om skruehullene er montert på samme plass i alle versionene? På forhånd takk!
tjaa Skrevet 29. oktober 2004 Skrevet 29. oktober 2004 Mener du PCB-revisjon (ser ingen melding om endringer på abit-siden)? ATX er formfaktor på hovedkort og PSU, og den endres ikke uten varsel så langt jeg vet ( kunne vært lengre ) - ang. festehull for hk til kabinettet, så har jeg aldri opplevd avvik der - har du et "udda"/ ukurant kabinett, eller hva er problemet?
Kenneth Dammyr Skrevet 29. oktober 2004 Forfatter Skrevet 29. oktober 2004 Nå vet jeg ikke hva PCB er, men jeg har tatt sjans på at det er samme skruehull-mål på alle versjonene, og tatt utgangspunkt i det. Jeg lager et kabinett med egen bakplate. Derfor trenger jeg denne infoen. Ispinne-kabinett
tjaa Skrevet 29. oktober 2004 Skrevet 29. oktober 2004 (endret) hehe, det er jammen et spenstig prosjekt! Forslag: ta ganske enkelt ei standard ATX-bunnplate fra et ATX-kabinett og sett merke for hvert hull i "prosjekt-plata" - btw. 'bakplate' er plata med In/Out-kontakter (In/Out-shield) for enhetene man kobler til bak på PC'n. edit: PCB-revisjon er endringer/ oppdatering av f.eks. south bridge (lyd-chip etc.)/ feilretting på hk-modellen, men store nok til at endringene får effekt først etter en Bios oppdatering på nye utgivelser av samme modell. Endret 29. oktober 2004 av tjaa
Kenneth Dammyr Skrevet 29. oktober 2004 Forfatter Skrevet 29. oktober 2004 Forslag: ta ganske enkelt ei standard ATX-bunnplate fra et ATX-kabinett og sett merke for hvert hull i "prosjekt-plata" - btw. 'bakplate' er plata med In/Out-kontakter (In/Out-shield) for enhetene man kobler til bak på PC'n. Ser ikke helt hvorfor jeg skal gjøre det, men nå er uansett problemet løst
tjaa Skrevet 29. oktober 2004 Skrevet 29. oktober 2004 Ser ikke helt hvorfor jeg skal gjøre det, men nå er uansett problemet løst flott - eh, siden du lurte på (slik jeg oppfatta tema) avvik i standard, så er det umulig å bomme med mitt forslag... uansett, det blir interessant å følge prosjektet til ferdig resultat inkl. vurdering!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå