Gå til innhold

gamecube vs xbox!


cbcb

Anbefalte innlegg

Jeg vet hva jeg snakker om. GeForce3Ti500 klarer aldri å kjøre like høy grafisk kvalitet som XBOX. XBOX sin grafikk chip er en modifisert utgave av GeForce3. Den har f.eks. to vertex shadere mot GeForce3s ene.

 

Ja, skulle likt se GeForce3 kjøre DoomIII f.eks. uten noe særlig grafisk tap. Det grafiske tapet du får, er oppløsning. Men gjør det virkelig så mye på TV?!

Videoannonse
Annonse

GPU'en i en Gamecube er merket ATI, ja, siden ATI kjøpte firmaet ArtX som designet GPU'en til gamecube. ATI har dog, på ingen måte, hatt noe med designet/utviklingen av selve GPU'en og gjøre.. GPU'en var ferdig designet _FØR_ ATI kjøpte opp ArtX (som også designet Nintendo 64 GPU'en). Så, og si at GC har en ATI chip er greit, det står jo ATI på den - men selve ATI og deres teknikere/ingeniører/måter og designe ting på, er ikke i det heletatt brukt i framstillingen av GameCube sin GPU (Flipper).

 

Ang. GPU'en i Xbox, er dette en hybrid mellom GF3/GF4, med noen ekstra funksjoner (2x vertex shadere som utgjør veldig mye). men uanset, til dere som sammenligner en PC med GF4 Ti-whatever og GF3 Ti-whatever med XBOX, er helt utrolig teite i hodet deres. Ja, rett og slett. en konsoll er bygd opp på en HELT annen måte (ja, xbox bruker en intel cpu og nvidia gpu - gamecube bruker en ati gpu og en powerpc cpu - gjør det den til en Macintosh/PowerMac ?). Etter min mening, så tror jeg personlig at Xbox kommer til og overgå GF4 ti-whatever når det gjelder grafisk kvalitet og flyt (nei, ett spill på en gf4 i 20fps om 2 år gjelder absolutt ikke)..

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...