Gå til innhold

Defekt PSU (vifte kulelager)


Anbefalte innlegg

Skrevet

Eller rettere sagt: defekt kulelager på PSU. Har en Chieftec PSU som kom med mitt Dragon tower fra chieftec. Kulelageret på viften under på strømforsyningen er gåen. Dette bråker noe helt sinnsykt, blir gal her jeg sitter!! :wallbash:

 

Noen som vet om jeg får garanti på dette? Og om jeg kan sende inn bare strømforsyningen og ikke hele kabinettet?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Det er ingen problem å bytte ut viften selv med en helt standard 80mm vifte, hvis du tør å åpne PSU-en da :!: Jeg har satt inn en papst vifte i min...og den er nesten lydløs etterpå. Mulig papst viften gir litt lite luft...menmen.....støynivået er viktigere for min del.

Skrevet

Du sier ikke noe om hvor gammelt dette er, men du har jo garanti på produkter du kjøper, uansett om det er bare er bråk. Det indikerer jo at noe er galt med vifta di.

MEN, dette hadde jeg ikke giddet å sende inn. Da blir du stående uten PSU i mange dager (uker avhengig av butikken?), og alt det for en vifte?

Kjøp deg ei vifte til 100-150kr og fiks problemet selv. Det er verdt pengene.

 

:D Bare husk å ta ut stikkontakten før du åpner PSU'en.

 

Skee

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...