torsk Skrevet 20. mai 2004 Skrevet 20. mai 2004 Jeg har en Aopen XCcube EZ65. Lurer på om det er mulig å anskaffe en vifteløs psu til denne, siden den psuen som følger med støyer endel. Tenker på å bruke en ekstern psu slik som man bruker til ITX-baserte pcer. Har funnet en 110W ekstern vifteløs psu. Spørsmålet er selvfølgelig om dette vil gi min pc nok strøm. Jeg er litt i tvil, siden den har ganske mange strømkrevende komponenter. Kan noen hjelpe meg med å regne ut dette? Er det eventuelt noen andre løsninger for å dempe støynivået på psuen jeg burde vurdere? Maskinvare: p4 2.8 ghz cpu 1x 512 mb twinmos pc 3200 Sapphire Radeon 9600xt Ultimate Edition Pioneer DVD-brenner (DVR-105) Samsung spinpoint 120GB S-ATA USB kortleser
!KO! Skrevet 20. mai 2004 Skrevet 20. mai 2004 ja tror nok ikke du kan ha den psu'en..... pc'en krever vel minst 200w psu, tipper jeg
chil Skrevet 20. mai 2004 Skrevet 20. mai 2004 tviler sterkt på at det vil funke, prøv heller å bytte vifte i den du allerde har. Eventuelt kjøre ned spenndingen. men pass på temp, vil ikke ha noen branner!
torsk Skrevet 20. mai 2004 Forfatter Skrevet 20. mai 2004 har tenkt litt på å bytte vifta i psuen, men vet ikke om det er noe poeng.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå