Petterahl Skrevet 9. mai 2004 Skrevet 9. mai 2004 Går an å dele internet tilkobling selv om man ikke har switch, men jeg har to nettverkskort?
-kristoffer- Skrevet 9. mai 2004 Skrevet 9. mai 2004 Ja det går an. Bruk "Set up a home or office network" wizzarden i Network Connections og velg at andre datamaskiner kobler til internett gjennom din datamaskin.
Petterahl Skrevet 9. mai 2004 Forfatter Skrevet 9. mai 2004 Ja det går an. Bruk "Set up a home or office network" wizzarden i Network Connections og velg at andre datamaskiner kobler til internett gjennom din datamaskin. Jeg har et pci kort og et som er i hk'et, vil ikke det bli konflikt?
Uffda Skrevet 9. mai 2004 Skrevet 9. mai 2004 Bruker du oppringt internett eller bredbånd? Du må ta i betraktning at ytelsen på maksinen som deler ut forbindelsen vil oppta noe resurser. Det jeg har hørt av slike erfaringer er at de duger for surfing på nettet, men ikke for online spilling. Hvis du har bredbånd, så får du en hub til 2-300kr. Du trenger ikke mere en en 10mb hub. Men ytelsen blir noe helt annet da maksinen med 2 nettverkskort ikke trenger bruke resurser på å sende/motta og videresende pakker hele tiden. Har du bredbånd, så må du bruke begge nettverks kortene i den ene maskinen og sette opp en bru mellom dem. Men det hjelper veiviseren for internett deling deg. Lykke til!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå