vanetten Skrevet 13. april 2004 Skrevet 13. april 2004 Har problem med ei datamaskin der internettilgangen datt ned rett etter påske (maskina ikkje i bruk i påsken) og treng litt tips på å finne årsak. Maskina er kobla direkte mot router som er igjen kopla opp mot Lyse (breiband). På same router er andre maskiner òg kopla opp og dei fungerer fint. Dersom ein går inn og ser på "support" på nettverkskortet, ser det ut som om IP-adressa er kun delegert lokalt (byrjar på 169). Vidare er det ikkje definert default gateway. Men om ein ser på "general" > "activity" så er det full fart med utsending av packets. Ingenting inn, men ut går det milliardvis... Er dette eit tegn på virus eller er det kun nettverkskortet som fortvilt prøver å få kontakt med routeren? Maskina har både Norton AntiVirus og Internet Security installert... All hjelp blir mottatt med stor takk!
Zamoht Skrevet 13. april 2004 Skrevet 13. april 2004 (endret) du kan jo se med ethereal, hvilke pakker som går ut/inn... Dette gir ofte en pekepin på hve som er galt.. EDIT: Det kan være virus ja... at viruset sender et dos angrep til noen.. med ethereal kan du se hvor pakkene skal... For å se om det er legitim trafikk eller ikke. Endret 13. april 2004 av Zamoht
duudee Skrevet 13. april 2004 Skrevet 13. april 2004 Har hatt samme problemet selv.. Da var det faktisk kabelen som var kaputt. Vet ikke helt hvordan det går ann. Men den sender vel ikke på samme trådpar som den mottar i en nettverkskabel?. Kan vel ha noe med det og gjøre. Godt mulig det ikke er tilfellet hos deg, men prøv
Zamoht Skrevet 13. april 2004 Skrevet 13. april 2004 Har hatt samme problemet selv.. Da var det faktisk kabelen som var kaputt. Vet ikke helt hvordan det går ann. Men den sender vel ikke på samme trådpar som den mottar i en nettverkskabel?. Kan vel ha noe med det og gjøre. Godt mulig det ikke er tilfellet hos deg, men prøv Det er riktig at på på en vanlig tvunnet parkabel så sendes det og mottas det på to forskjellige ledere.. Men siden trafikken går så det suser ut, vil jeg tro at det er noe galt et sted i maskinen..
reybr Skrevet 14. april 2004 Skrevet 14. april 2004 Prøv å skru av brannmuren og se om du får IP adresse da. Har vært borti en del tilfeller hvor brannmuren har sperret for mottak av IP adresser
vanetten Skrevet 7. juni 2004 Forfatter Skrevet 7. juni 2004 Lenge sidan denne posten var aktiv, men det same problemet har igjen oppstått. Etter nokre dagar utan bruk av maskina er det klin umogleg å kome seg på nettet... Går ein inn og ser på sending og mottak av packets, blir det sendt ørten millionar ut mens ingenting kjem inn. Sjekka vha Ethereal og det ser ut som om dei aller fleste pakkane går til 239.192.1.2 via protokollen WCCP. For meg ser dette ut som om det kanskje kan vere fortvilt søking etter routeren eller noko liknande. Klarar ikkje å spore opp 239.192.1.2 vha nslookup. Treng hjelp ASAP!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå