Piggsvinet Skrevet 24. februar 2004 Skrevet 24. februar 2004 Jeg lurte på hvor høyt kan jeg sette vilten på prossesoren min, Det er en xp 2000+@2200+, 13,5 * 133 kan jeg sette den. uten og ødelegge prossesoren.
tigerdip Skrevet 25. februar 2004 Skrevet 25. februar 2004 Du får sikkert flere svar på overklokkingsdelen av forumet
Earendil Skrevet 25. februar 2004 Skrevet 25. februar 2004 Nja, 1.9 til 2.1 kanskje. Men jeg anbefaler sterkt at du ikke prøver å gjøre det, det kan fort skje noe galt.
Debauchery Skrevet 25. februar 2004 Skrevet 25. februar 2004 Hvorfor skal du stille på den i det hele tatt? Hele poenget med dette er at CPU kanskje blir mer stabil ved overklokking, dersom du får problemer med stabiliteten ved standard Vcore. Hvis systemet ditt kjører stabilt, er det ingen vits i å stille spenningen noe høyere. PS: Høyere spenning = høyere varmeutvikling.
Earendil Skrevet 25. februar 2004 Skrevet 25. februar 2004 Hvorfor skal du stille på den i det hele tatt? Hele poenget med dette er at CPU kanskje blir mer stabil ved overklokking, dersom du får problemer med stabiliteten ved standard Vcore. Hvis systemet ditt kjører stabilt, er det ingen vits i å stille spenningen noe høyere. PS: Høyere spenning = høyere varmeutvikling. Jeg tror du har misforstått litt hva overklokking er. Når du stiller VCore, så overkokker ikke du, for klokkefrekvensen på prosessoren blir ikke forandret. Men stiller du FSB eller MP på prosessoren opp eller ned, så forandrer klokkefrekvensen seg. F.eks. en AMD Athlon XP 2800+ som har en klokkehastighet på 2.083 GHz kan bli 2.5 GHz. Da overklokker du.
Debauchery Skrevet 25. februar 2004 Skrevet 25. februar 2004 Jeg tror du har misforstått litt hva overklokking er. Når du stiller VCore, så overkokker ikke du, for klokkefrekvensen på prosessoren blir ikke forandret. Men stiller du FSB eller MP på prosessoren opp eller ned, så forandrer klokkefrekvensen seg. F.eks. en AMD Athlon XP 2800+ som har en klokkehastighet på 2.083 GHz kan bli 2.5 GHz. Da overklokker du. Jeg sa ingenting om at man overklokket ved å stille opp Vcore. Les det jeg skrev nøye da. Jeg har en overklokket 2800+ selv jeg
Earendil Skrevet 25. februar 2004 Skrevet 25. februar 2004 Hele poenget med dette er at CPU kanskje blir mer stabil ved overklokking, dersom du får problemer med stabiliteten ved standard Vcore. Nå er jeg jo ikke helt sikker på hva du mener, men mener du at en CPU blir mer stabil ved overklokking?
PsychoPat Skrevet 25. februar 2004 Skrevet 25. februar 2004 Sånn det er: Ved overklokking blir som oftest CPU ustabil når man har klokket endel. Det er da man øker vcore for å gjøre den mer stabil. Men ved høyere spenning utvikles det mer varme, og behovet for kjøling blir større. Ingen vits å øke vcore med mindre CPU er ustabil. Med mindre du har planer om å brenne CPU da.
Debauchery Skrevet 25. februar 2004 Skrevet 25. februar 2004 Nå er jeg jo ikke helt sikker på hva du mener, men mener du at en CPU blir mer stabil ved overklokking? Nei, det jeg mener er at når CPU er overklokket og blir ustabil som følge, kan det å øke Vcore hjelpe på stabiliteten til den overklokkede CPU'en.
Earendil Skrevet 25. februar 2004 Skrevet 25. februar 2004 Nå er jeg jo ikke helt sikker på hva du mener, men mener du at en CPU blir mer stabil ved overklokking? Nei, det jeg mener er at når CPU er overklokket og blir ustabil som følge, kan det å øke Vcore hjelpe på stabiliteten til den overklokkede CPU'en. Ah, ok.
gspr Skrevet 25. februar 2004 Skrevet 25. februar 2004 Nå må jeg bemerke én ting. Det er tilfeldig at jeg gjør det i akkurat denne tråden, men jeg gjør det fordi jeg snart blir sprø. Hva skal "volten" bety? Jada, jeg forstår hva du mener, men det er da innlysende at det er feil! Sier du "hva er meteren til der du bor?" liksom? Volt er en måleenhet for SPENNING (arbeid per ladning). Vi snakker altså om SPENNINGEN, ikke VOLTEN - akkurat som vi snakker om LENGDEN, ikke METEREN. Sistnevnte er innlysende, da bør det første også være det!
PsychoPat Skrevet 25. februar 2004 Skrevet 25. februar 2004 Det er opplagt. Men i dagligtalen er det sikkert mange som sier "volten", så da blir det sånn.
Thomas :-) Skrevet 25. februar 2004 Skrevet 25. februar 2004 Jeg lurte på hvor høyt kan jeg sette vilten på prossesoren min, Det er en xp 2000+@2200+, 13,5 * 133 kan jeg sette den. uten og ødelegge prossesoren. xp 2000+@2200+, 13,5 prøve 1.55V eller 1.60V
Debauchery Skrevet 25. februar 2004 Skrevet 25. februar 2004 Prøv å starte opp på standard Vcore. Først om du merker at systemet blir ustabilt, bør du sette opp spenningen.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå