kerog Skrevet 19. februar 2004 Skrevet 19. februar 2004 Jeg har problemer med å rekke fra min 3com router og til min bærbare. Jeg har en vinterhage der jeg vil sitte og dit ser det ikke ut til at signalet vil rekke. Jeg har dekning i rommet ved siden av men ikke i vinterhagen. Prøvde å flytte routeren 4m nærmere(det er det som er mulig), men det hjalp ikke noe. Hva kan jeg gjøre? Har det noe å si at det er 54Mbit og ikke 11Mbit? Routeren har ikke mulighet for tilkobling av ekstra antenne, men jeg har en ledig linje fra routeren om jeg kan stikke en sender inn der? Noen tips?
kerog Skrevet 19. februar 2004 Forfatter Skrevet 19. februar 2004 (endret) Det er bare en vegg mellom der jeg har dekning og der jeg ikke har, men vil sitte. Anslår lengden til 19m og tre vegger. Endret 19. februar 2004 av kerog
Frugy Skrevet 19. februar 2004 Skrevet 19. februar 2004 Tror de veggene skaper litt problemer. 19 meter kan hende går greit, kommer helt an på ruter du har. Men som sagt, tror de veggene ødelegger meget mye.
kerog Skrevet 20. februar 2004 Forfatter Skrevet 20. februar 2004 Kan det finnes muligheter for en løsning uten å ødelegge veggene. Koble til en eksterntrådløs-enhet til den ledige porten på routeren? F.eks?
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå