Gå til innhold

Asus a7v600 problem med 3Com 3C940 LOM i win XP


peris

Anbefalte innlegg

Skrevet

Har kjøpt et asus a7v600 hovedkort,med det innebygde netverkskorte virker ikke,har prøvd alt som jeg kan,men ikke noe virker,(3Com 3C940 LOM i win XP)

når jeg ser i system/maskinvare er det ingen feil der heller,på oppgavelinja er det to skjermer med et rødt kryss,når jeg tar muse ;-) på det,står det,en netverkskabel er koblet fra.Når jeg starter opp xp kommer det et kort orangje blink og ikke noe mere.Så at det var en annen også her som har/hatt samme problem,noen som kan hjelpe meg?.

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Rødt kryss betyr at windows ikke ser link på kortet. Har du link på kortet? (sjekk LED på kortet [antar at kortet har LED], evt. sjekk i andre enden [på modem/switch])

 

- Har du tenkt å kjøre Gigabit? Husk at du må ha bra kabel for å få dette stabilt.

Skrevet

Hei , du må aktivere 3Com i bios og så innstalere driveren som følger med cd til hovedkortet. Da virker det .

Mvh

Erik

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...