Pelikan1 Skrevet 19. desember 2003 Skrevet 19. desember 2003 Har laget ny tilkobling til internett i xp via modem. passordet legger seg dobbelt opp, dvs i stedet for 8 tegn legger det seg 16. Har rettet på det både i egenskaper for tilkobling og i oppringings snarveien, og i tilkoblinger i explorer, men samme driten uansett. 16 tegn. Hvordan fixer jeg dette? Er det en bugg i registeret, for de har jo xp nok av. På forhånd takk.
rwu Skrevet 19. desember 2003 Skrevet 19. desember 2003 er ikke en bug... windows gjør dette for at ikke andre skal kunne gjette passordet ut fra antall tegn i passord-feltet...
Pelikan1 Skrevet 19. desember 2003 Forfatter Skrevet 19. desember 2003 sånn og forstå ja. har ikke analog linje her så jeg får ikke testa maskinen, men satser på at du har rett. Takker og bukker.
|FSK| Skrevet 19. desember 2003 Skrevet 19. desember 2003 Hvordan fixer jeg dette? Er det en bugg i registeret, for de har jo xp nok av. ja, utrolig kjekt å komme med et slikt utsagn uten at du i det hele tatt klarer å komme med en "feil" som ikke er der.
Pelikan1 Skrevet 19. desember 2003 Forfatter Skrevet 19. desember 2003 Det er jo bare et faktum at xp har masse register bugg, så når du finner noe du ikke helt skjønner så tenker du gjerne at det er en slik liten hedning som bugger til alt.
Pelikan1 Skrevet 19. desember 2003 Forfatter Skrevet 19. desember 2003 (endret) Siden topicen er oppringings passord kan jeg jo nevne feil i HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Network eller HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Network\Real Mode Net Her må du inn å herje litt når passordet ikke vil lagres. Men uansett, de fleste fixer og patcher fra microsoft er jo til for å reparere register feil som har sluppet i gjennom. For hver 1000 linje programererene skriver finner de ca halvparten av feilene. Ikke så rart egentlig. Endret 19. desember 2003 av Pelikan1
|FSK| Skrevet 19. desember 2003 Skrevet 19. desember 2003 For hver 1000 linje programererene skriver finner de ca halvparten av feilene.Ikke så rart egentlig. Greit, du klarte det jeg først ba om, men ikke kom med en slik påstand uten å gi meg/andre en kilde.
Micromus Skrevet 19. desember 2003 Skrevet 19. desember 2003 Blir det ikke litt feil å skjære alle programmerere over en kam? Det er selvfølgelig ikke lett å se feil og ting som kan være utnyttbare, kansje det er derfor opensource folk generelt blir oppfattet som "flinkere" programmerere, fordi noen kansje kunne komme til faktisk lese koden? Unnskyld meg, jeg bare filosoferer høyt, sitter på velferden på Haakonsvern og kjeder livet av meg :-)
Lurifaksen Skrevet 20. desember 2003 Skrevet 20. desember 2003 Det er særdeles lite bugs i windows (NT baserte). Buggene oppstår som regel pga dårlige drivere og programmer fra andre produsenter.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå