Kaneltryne Skrevet 11. mai 2017 Skrevet 11. mai 2017 Hva er forskjellene i talemåten på Oslo's vestkant og østkant? Er det virkelig noen særlig forskjell eller er det litt oppskrytt, er det mer ghetto miljø på østkanten? Har vestkanten gjerne et endinger, mens østkanten bruker a endinger? Kast(et) og Kast(a) Fisk(et) og Fisk(a)?
Gjest Slettet-IHZgkuqNJD Skrevet 16. mai 2017 Skrevet 16. mai 2017 (endret) Om det er noen forskjell er det nok ikke på grunn av ghetto-miljø men heller at overklassefolka på Vestkanten har prøvd å snakke "finere". På Østkanten snakker de vanlig vikamål. Jeg bor ikke i Oslo så jeg kan ikke si noen ting med sikkerhet. Endret 17. mai 2017 av Slettet-IHZgkuqNJD
Hopperesque Skrevet 16. mai 2017 Skrevet 16. mai 2017 Tror de større dialektforskjellene er i ferd med å utviskes, i hvert fall blant etniske nordmenn.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå