DementiC Skrevet 16. august 2016 Skrevet 16. august 2016 Hovedkort - Gigabyte GA-Z170-HD3P S-1151 ATX CPU - Intel Core i5 6600K RAM - HyperX Fury DDR4 2133MHz 2x8GB Skjermkort - GeForce GTX 970 Twin Turbo 4 GB Hard disk - OCZ Trion 100 Series SATA III PSU - Corsair CX750M OS - Windows 10 Jeg oppgraderte nylig skjermkortet i min PC, og skulle i den forbindelse sette det gamle skjermkortet (GTX 970) mitt i en annen pc. Vanligvis når jeg bytter skjermkort, registerer windows dette av seg selv og krever bare en restart for at det skal fungere. Det gamle kortet som står i maskinen er GTX 560Ti og det nye som skal settes i er GTX 970. GTX 970 kortet fungerer fint på min maskin, men på denne støter jeg på problemer.. I det maskinen starter opp, slår skjermen seg av i det man kommer til innloggingskjermen for Windows. Intet bilde, men det er mulig å logge inn. Etter flere forsøk på å restarte maskinen, forsøker jeg å starte den i sikkerhetsmodus. Da starter alt opp helt fint og jeg kommer inn i Windows uten problemer. Har da forsøkt å avinstallere alt av drivere og installere på nytt, men får samme feil når jeg starter windows. Etter litt prøving og feiling, deaktiverte jeg til slutt skjermkortet i enhetsbehandling. Når jeg da restarter kommer jeg inn i Windows, men så snart jeg eller Windows installerer driveren til skjermkortet (har forsøkt både å installere driver via Nvidia og via Windows Update) slår skjermen seg av igjen.. Virker som om den slår seg av så snart enheten blir aktiv igjen i enhetsbehandling. Noen som har noen tips til hva dette kan være? Når jeg setter i GTX 560Ti kortet igjen fungerer alt fint..
Kyrre S. Skrevet 16. august 2016 Skrevet 16. august 2016 Kan du forsøke følgende: - Sett inn 560 TI - Kontroller at du har siste versjon av BIOS på den maskinen. Oppdatert eventuelt BIOS hvis du ikke har det - Avinstaller skjermkortdrivere vba DDU. Velg alternativ "Clean and shut down" - Sett inn 970-kortet og forsøk ny installasjon av drivere
DementiC Skrevet 16. august 2016 Forfatter Skrevet 16. august 2016 Takker for svar. Gjorde som beskrevet over, og når jeg da satte i GTX 970 kortet fikk jeg ikke bilde i det hele tatt (ikke engang post-screen). Forsøkte så å bytte fra HDMI til DisplayPort og voila! Etter det fikk jeg installert driver uten problemer. Virker rett å slett som om HDMI porten på skjermkortet er defekt..
Kyrre S. Skrevet 16. august 2016 Skrevet 16. august 2016 Hm sprø oppførsel da. Fint det ordna seg. DP > HDMI uansett
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå