ladso Skrevet 21. november 2003 Skrevet 21. november 2003 Hei! Jeg har ett merkeli problem. Dette gjelder 2 pc`er (2 ulike) med Unex nettverkskort. Visst nettverkskabel står i når den starter, rebooter windows. Når den ikke står i starter den som normalt. Nettverkskortet fungerer i windows og alt virker når jeg setter i kabelen. Kablene er sjekket og det er ikke noe feil med dem. Håper noen kan hjelpe meg. Takker for alle svar:)
ladso Skrevet 21. november 2003 Forfatter Skrevet 21. november 2003 Er det ingen som vet det? eller kan komme med eit forslag på hva jeg skal gjøre?
CastorFiber Skrevet 21. november 2003 Skrevet 21. november 2003 Jeg hadde forsøkt å bytte nettverkskortet. Jeg har opplevd at nettverskort har vært defekte/ ikke har virket som det skal, selv om Windows raporterer at "alt er i den skjønneste orden".. En annen ting som kan være problemet er at det noe herk med driveren. Det kan være den Windows tryner på... Når slike problemer oppstår, finnes det som regel ikke noen opplagte forslag. Man må bare begynne i en ende..
Fury Skrevet 21. november 2003 Skrevet 21. november 2003 (endret) Hva er det som egentlig skjer når "windows rebooter" som du sier? Kommer det noen feilmeldinger el... Eller avslutter windows på vanlig måte uten å "si ifra hvorfor" eller "instant reboot". Endret 21. november 2003 av Fury
gresh Skrevet 21. november 2003 Skrevet 21. november 2003 Har de nettverkskortene Wake-on-lan funksjon? Hvis du da slår av denne i bios kan det hende det hjelper
ladso Skrevet 21. november 2003 Forfatter Skrevet 21. november 2003 Hva er det som egentlig skjer når "windows rebooter" som du sier? Kommer det noen feilmeldinger el... Eller avslutter windows på vanlig måte uten å "si ifra hvorfor" eller "instant reboot". Får ikke noen feilmelding. Og det er instant reboot
ladso Skrevet 21. november 2003 Forfatter Skrevet 21. november 2003 Har de nettverkskortene Wake-on-lan funksjon? Hvis du da slår av denne i bios kan det hende det hjelper Nettverkskortet har wake on lan funksjon, men den er ikke tilkoblet på hovedkortet. Jeg skal prøve det du har sagt, men får ikke gjort det før over helgen. Du skal få svar om det virker eller ikkje.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå