Gå til innhold
Trenger du hjelp med internett og nettverk? Still spørsmål her ×

nettverkskort


Anbefalte innlegg

Skrevet

Hei!

 

Plutselig sluttet nettverkskortet (innebygd) på laptoppen å virke. Eneste tilbakemelding man får ved "ipconfig" er; media disconnected. Altså at kabelen ikke er til stedet. Har dobbelsjekket tre TP kabler og alle virker på annen PC.

 

Selve maskinen med XP viser 'device' (nettverkskortet under maskinvareprofil) som ok.

 

Da problemet ikke ble løst installerte jeg XP på nytt med tilhørende drivere, men ingen resultater. Nettverkskortet fungerer fortsatt IKKE!

 

Kan man få en strømpeak på TP kabel som ødelegger nettverskortet?

Finnes det testutstyr for å sjekk om kretsene i kortet fungerer som de skal?

Er det mest sannsynlig HW feil når XP rapportere at korter fungerer helt fint og at kabel tilknyttet også fungerer?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Hei,

 

jeg har opplevd tidligere at nettverkskort har blitt ødelagt pga. av kobling av ISDN-kable (tilkoblet anlegget) til nettverkskort.

 

Regner med at det ikke har vært tilfelle hos deg ... men en mulighet.

Skrevet

Da ISDN ikke finnes hos oss er nok ikke det problemet. Og grunnen til at ISDN ledning i nettverskontakt er dødsfarlig er fordi det er spenning i ISDN kontakten for å drive ISDN ustyret. ISDN perifierutstyr blir altså fjernmatet, noe som vil ødlegge tilkoblet utstyr som ikke ksal ha fjernmating av strøm.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...