Gå til innhold
Spørsmål om bil og motor? Still spørsmål her ×

Lager bytte til volvo 740


D24tic

Anbefalte innlegg

Skrevet

Nettopp begynt å bytte alle hjullager til min volvo 740 89mod med abs byttet tre av lagerene no, begge bak og Høgre side framme. Har problemer med venstre framme, med en gang det begynner å få moment på mutteren, så får eg ikke turnet lageret. Det kniper seg med en gang, alle lagerene er kjøpt på biltema og har vert lett å montere bortsett fra dette. Har prøvd med to lager no eg begge kniper med en gang

Videoannonse
Annonse
Skrevet (endret)

Skjønner ikke helt hva du mener med at lageret kniper? Bytter du ikke hele navet på denne?

 

Tenkte heller å stille et spørsmål om lagerbytte bak med stiv aksel, vil diffolja renne ut av akselrøret så fort man røsker ut stikkakselen?

Endret av stresslessen
Skrevet

Når eg mener med at lageret kniper så mener eg at eg ikke får snu på navet, kjøpte nye lager med Nav framme. Når eg byttet lagerene bak så rant det ikke noe ut nei, lag mye gris på alselen så husk å smør den godt inn og rett moment på tetningen.

Skrevet

Så på tegningen i VADIS for 87¨ 740 med D24TIC motor, ser at det ikke var som jeg tenkte hvor man bytter navet. Dette er vel de utgavene av 740 som benyttet girling bremsesystem og har navet som en del av bremseskiva?

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...