Gå til innhold

Paritition Magic for DOS?


skarsk

Anbefalte innlegg

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Det var ikke det spørsmålet dreide seg om.

Fdisk er unødig tungt å bruke, men det vet du vel som har brukt fdisk.

 

Jeg er ute etter et generelt pgm. som det lev. av HD leverer til sine HD i brukervennlighet.

 

skarsk

Skrevet

Synes ikke PartitionMagic er noe enklere enn fdisk å bruke når det gjelder nye harddisker, PM har sitt fortrinn når man skal gjøre endringer på disker med data på.

 

For øvrig er PM et program som leveres av PowerQuest, og ikke en betegnelse på alle partisjonsprogrammer. :wink:

 

Om du trenger å sette opp en ny WD disk er det jo bare å gå inn på WD's egen download side å hente programmet du trenger (blir vel EZ-install det), det er sikkert like "brukervennlig" som IBM's som du henviser til.

 

http://www.wdc.com/support/download/

 

Lykke til!

 

[ Denne Melding var redigert av: Rusmusa på 2002-02-19 13:49 ]

Skrevet

Har fått tak i, og har nå prøvd Par. Magic for DOS på en ny maskin jeg installerte her i ettermiddag.

 

Programmet fungerer meget bra, men bruker alt for lang tid.

 

Brukte et nedl. pgm. fra HD-leverandør, og det tok bare noen minutter og ordne HD (4 partisjoner), med formatering!

 

Med fdisk tar det gjerne et par timer å klargjøre en disk på 60GB, inkl. formatering.

Skrevet

til å formattere disker i dos (og win også) bruker jeg ranish partition manager. den er gratis, rask og lett å forstå.(hvis du har grunnleggende kunnskaper om partisjonering.)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...