Gå til innhold

Kjøleribber i "løsvekt"


dofferneo

Anbefalte innlegg

Skrevet

Trenger kjøling til skjermkortet mitt og kanskje til RAMen også. Vet at det skal finnes (ihvertfall) aluminiums ribber som ikke er så stor. Men har ikke funnet det på noen norske webshopper. (Kanskje jeg ikke er god å lete) :roll:

Kan noen hjelpe meg? :shrug:

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Tenkte liksom at jeg skulle ha til RAM-brikkene på skjerkortet. Kjølere til den "vanlige" RAMen er ikke noe problem. Å de Revoltech kobberfinnene blir nok for store og tunge for den stakkars MX'n :roll:

Skrevet

Har du ikke en baufil da?

 

Finn en gammel pentiumkjøler (det klarer du sikekrt) så sager du den opp og fester den med artic silver thermal adhesive.

 

denne kjøpte jeg og da fulgte det med noen små plater som du limte på minnet med tape, men jeg tror kjøleevnen er minimal. (jeg overklokker ikke eller brukerde ramgreiene som fulgte med)

Skrevet

Hvorfor spørrer du etter de brikkene??? :o

Jeg har allerede sagt at du kan få kjøpe (billig :D ) kopperbrikker hos meg! De kjøler kjempegodt (testa de på skjermkortet mitt meg godt resultat). Så jeg skjønner ikke hva du maser etter!!!

Skrevet

Her tenkt litt, og har kommet frem til at jeg kan bruke den gamle kjøleribba til skjermkotet hvis jeg fjerner den og får meg en ny. Den er alu og går gått ann og kutte den opp. Den er ikke for stor og ikke for tung :o)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...