Gå til innhold

Maskin ødelagt - bør jeg godta foreslått bytte?


Pera86

Anbefalte innlegg

Skrevet

Min maskin har vært inne til reparasjon, og da de fant ut at hovedkortet var ødelagt, tilbød de meg en ny maskin. Det jeg lurer på, er om dere har noen innspill på om det er et bytte jeg bør godta. Her er maskinene:

You had a

Model: UL30JT

CPU: Intel® Core™ i5-430UM Processor (3M cache, 1.20 GHz

HDD: 500GB Standard HDD 5400rpm

RAM: 4GB

Display: 13.3” (LED Slim) HD 1366*768

 

 

We offer

Model: U35JC

CPU: Intel® Core™ i5-450M Processor (3M cache, 2.40 GHz)

HDD: 500GB Standard HDD 5400rpm

RAM: 4GB

Display: 13.3” (LED Slim) HD Glare 1366*768

 

Googlet maskinene noe, og det ser ut til å være tre hovedforskjeller:

Vekt: nye veier 0,2kg mer.

Skjerm: nye har blendende glass, mens den gamle har antirefleks. Fortrekker nok antirefleksen.

CPU: nye har i5-450M, gamle har i5-430UM. Nye er litt raskere (hvor mye? Kan noen si noe om hvor mye forskjell jeg vil merke), gamle bruker mindre strøm.

 

Fant denne tråden på forumet her ( https://www.diskusjon.no/index.php?showtopic=1254397 ), her virker det som om de fleste mener min gamle maskin er best. Men i tilbudet jeg har fått, er det en bedre prossessor enn i U35JC-en som det snakkes om i forumet.

 

Så, hva sier dere? Gjør jeg noe dumt dersom jeg takker ja til tilbudet?

 

Pera

Videoannonse
Annonse
Skrevet (endret)

I ytelse vil nok den nye være vassere, men den har andre kriterier som jeg vil si er svært avgjørende:

 

Antirefleksskjerm

UM Lavenergi CPU (lenger batteritid?)

 

Er disse 2 faktorene viktig for deg så er dette ikke et godt bytte

Endret av vesleengen
Skrevet

Spørs hva du skal bruke pc-en til. Din gamle har en strømsparende cpu og varer nok en stykke lengre enn den nye, mens den nye vil yte bedre men bruke mer strøm.

Skrevet

Ja, de forrige svarene er egentlig konklusjonen. Det står og faller på hvor mye du bruker den utendørs egentlig, U35JC har ikke kraftig nok bakbelysning til å kompensere for glare utendørs. Hvis glare er for problematisk, ta det opp med Asus og se hva annet de finner på ;)

Skrevet

Ja, konkluderte med det, jeg også. Sendte Asus et svar på mailen om at jeg helst ville ha maskinen reparert, og dersom det ikke var mulig, en annen maskin enn det de tilbød meg. Har ikke hørt fra dem etter det (to-tre dager siden). Bleeeh, begynner å gå lei; sendte maskinen inn for over 2 måneder siden (først en stund før noen så på den, så to uker hvor de vente på nytt hovedkort, SÅ spurte de ASUS om de skulle reparere den eller om jeg skulle få en ny, hvorpå ASUS brukte nye uker på å bestemme seg).

 

Men takker for gode svar fra dere!

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...