CFM Skrevet 25. februar 2012 Skrevet 25. februar 2012 Har den maskinen selv og bruker de 100mm padsene. Funker fjell til enkle jobber og sticky lakk.
6ykriss Skrevet 27. februar 2012 Forfatter Skrevet 27. februar 2012 Har den maskinen selv og bruker de 100mm padsene. Funker fjell til enkle jobber og sticky lakk. Fikk kjøpt 2 par nå. Men en ting jeg ikke er helt med. Jeg skal jo begynne med lakkrens -> Polish -> Lakk forsegling. Hva bør jeg bruke på lakkrens og lakk forsegling, samme pad som Polish? Takker for svar.
CFM Skrevet 27. februar 2012 Skrevet 27. februar 2012 (endret) Lakkrens er bare å droppe når du skal polere. Lakkrens brukes kun når lakken er fin fra før og bare trenger et nytt lag med LSP. Bruk forskjellige pads til forskjellige midler. Til flytende lakkforsegling kan du bruke de myke padsene som fulgte med maskinen og spre det utover med lite press og lavt turtall. Ellers går det veldig greit med å legge LSP for hånd også. Meguiars har en tre eller fire-pakke med gule påføringspads for hånd. Hvis du bruket eBay kan du søke etter Meguiars #21 Synthetic Sealant som er en syntetisk lakkforsegling. Den funker veldig bra og holder ganske lenge hvis du er nøye med wipedown. Billig er den også. Du får lett en flaske fra statene under tollgrensa, mens den er ti ganger dyrere i Norge... Collinite 476s er også veldig bra og holder lenge. Billig og ganske grei i bruk. Endret 27. februar 2012 av CFM
6ykriss Skrevet 28. februar 2012 Forfatter Skrevet 28. februar 2012 Lakkrens er bare å droppe når du skal polere. Lakkrens brukes kun når lakken er fin fra før og bare trenger et nytt lag med LSP. Bruk forskjellige pads til forskjellige midler. Til flytende lakkforsegling kan du bruke de myke padsene som fulgte med maskinen og spre det utover med lite press og lavt turtall. Ellers går det veldig greit med å legge LSP for hånd også. Meguiars har en tre eller fire-pakke med gule påføringspads for hånd. Hvis du bruket eBay kan du søke etter Meguiars #21 Synthetic Sealant som er en syntetisk lakkforsegling. Den funker veldig bra og holder ganske lenge hvis du er nøye med wipedown. Billig er den også. Du får lett en flaske fra statene under tollgrensa, mens den er ti ganger dyrere i Norge... Collinite 476s er også veldig bra og holder lenge. Billig og ganske grei i bruk. Takk for hjelp! Fikk gjort alt i dag. Polert alt, så nå ble det bra. Noe vaskemiddel du kan anbefale?
6ykriss Skrevet 2. mars 2012 Forfatter Skrevet 2. mars 2012 Takk for hjelp! Fikk gjort alt i dag. Polert alt, så nå ble det bra. Noe vaskemiddel du kan anbefale? Ingen som vet?
CFM Skrevet 3. mars 2012 Skrevet 3. mars 2012 (endret) Alt annet enn Zalo... Men fra spøk til alvor så står det mye her : http://www.detailers...r-dummies-2-r14 Og her: http://www.detailers...er-handleliste/ Endret 3. mars 2012 av CFM
6ykriss Skrevet 8. mars 2012 Forfatter Skrevet 8. mars 2012 (endret) Hei! Nå er det kommet så langt at bremsene er kommet på metallet! Så da lurer jeg på om det finnes en guide gjennom skiftingen av forbremser? Sett på disse: Denne Er det original bremseklosser? Det er en Volvo V50 1.6D, 2006 modell. Takker på forhånd! Endret 8. mars 2012 av 6ykriss
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå