Gå til innhold

Får ikke koblet Defy+ til mobilnettverket (apn) med One Call


Hei Sveis

Anbefalte innlegg

Skrevet (endret)

Hei,

 

Har satt opp telefonen etter http://onecall.no/ku...roidoppsett.php men den vil fortsatt ikke koble seg til Internett. Eneste punktet jeg ikke har fått gjort er "Sett på en hake ved Data roaming for å gi telefonen tillatelse til å bruke datatrafikk". Jeg finner ikke det på telefonen.

 

Edit: Fant Data Roaming i Batteri og Databehandling. Det er nå aktivert.

 

Kan noen hjelpe meg?

Endret av Hei Sveis
Videoannonse
Annonse
Skrevet (endret)

Takk for svar. Jeg har enablet data roaming, men Internett fungerer fortsatt ikke.

 

Når jeg laster inn nettleseren får jeg meldingen: Nettleseren kan ikke laste denne siden fordi det ikke er noen tilkobling til internett.

Endret av Hei Sveis
Skrevet

Ja Telenor og Netcom kommer opp når jeg søker etter nettverksoperatører, men hvordan kan jeg få slettet de? Tlf. står nå på automatisk valg av nettverksoperatør.

Skrevet

Ja Telenor og Netcom kommer opp når jeg søker etter nettverksoperatører, men hvordan kan jeg få slettet de? Tlf. står nå på automatisk valg av nettverksoperatør.

 

Du misforstod meg, ikke nettverkoperatør. Jeg mente der du satt inn data instillingen dine. Har du flere profiler / apn instillinger der?

  • 2 uker senere...
Skrevet

...som var mye forskjellig fra det manuelle oppsettet.

 

Rart det der, jeg brukte det manuelle oppsettet og kom rett på nett :hmm:

Men spiller jo egentling ingen rolle - det aller viktigste er at det funker :yes:

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...