Kurderen Skrevet 13. mai 2011 Skrevet 13. mai 2011 Hei, Her vil vi diskutere forberedelsesdelen i sosialkunnskap fra den 3 juni til 5 dagen før eksamen. Bokmerk tråden
TheHype Skrevet 27. mai 2011 Skrevet 27. mai 2011 eg har også Sosialkunnskap eksamen den 6 juni. håper det går bra denne gangen, tok den før jul og da stressa eg så mye at eg psyka meg ut, da var det 5 år siden siste eksamen
Kurderen Skrevet 29. mai 2011 Forfatter Skrevet 29. mai 2011 Oi, håper det skal gå bra denne gangen da:P Det hadde vært til hjelp om du begynte å lese litt før den 3 og.
celicagt4 Skrevet 30. mai 2011 Skrevet 30. mai 2011 Oi, håper det skal gå bra denne gangen da:P Det hadde vært til hjelp om du begynte å lese litt før den 3 og. Enig ! Har samme eksamen jeg også
damagon Skrevet 30. mai 2011 Skrevet 30. mai 2011 Her også håper alle kan bidra med linker osv, hvis det trengs
Kurderen Skrevet 2. juni 2011 Forfatter Skrevet 2. juni 2011 Oppgavene er sikkert til å drøfte. Er det noen som virkelig vet HVA drøfting er?:S Uansett hvor mye jeg argumenterer og reflekterer så ligger jeg på firer, mens jeg føler at jeg ligger på femer. Dette er ikke som samfunnsøkonomi fordi i det faget får jeg ingen klager om at jeg ikke drøfter. Til og med SMARTE læreren min kunne ikke fått meg til å skjønne hennes syn på drøfting. lol. Tror nok ikke at det bare er jeg som sliter med det, eller?:S
piamari Skrevet 2. juni 2011 Skrevet 2. juni 2011 Er privatist, så lurer på om noen har eksempel på hvordan oppgaven skal settes opp og lignende? Er det meningen at vi skal skrive to forskjellige oppgaver eller besvare begge med en tekst? Har sett på tidligere gitte eksamener, og da står det at man skal svare på begge.
Noraa Skrevet 2. juni 2011 Skrevet 2. juni 2011 Jeg skal også opp i sosialkunnskap. Fint at vi kan hjelpe hverandre her
TheHype Skrevet 2. juni 2011 Skrevet 2. juni 2011 Oi, håper det skal gå bra denne gangen da:P Det hadde vært til hjelp om du begynte å lese litt før den 3 og. no har eg lest dinna boka 3 ganger :O) så no føle eg meg klar Er privatist, så lurer på om noen har eksempel på hvordan oppgaven skal settes opp og lignende? Er det meningen at vi skal skrive to forskjellige oppgaver eller besvare begge med en tekst? Har sett på tidligere gitte eksamener, og da står det at man skal svare på begge. eg hdde den før jul og da måtte vi svare på bege oppgåvene:O)
piamari Skrevet 3. juni 2011 Skrevet 3. juni 2011 Så, i år er det bare en ting å sette seg inn i, tror dere at vi bare får en oppgave på eksamen? Er det noen som har en disposisjon over hvordan man setter opp teksten på selve eksamensdagen?
Cektop Skrevet 3. juni 2011 Skrevet 3. juni 2011 "Finn fram og sett deg inn i kilder om eldres deltakelse i samfunns- og arbeidsliv" Livsfaser kap.6 -Eldre (flere eldre, alderen øker) -deltaking -samfunnsliv = velferd/livskvalitet -Arbeidsliv -pensjonsalder -boforhold=omsorg -stat/familie Velferds forskjeller kap.13 -Levekår/livskvalitet Funksjonshemming kap.14 -Eldre blir regnet som funksjonshemmet, pga nedsatt syn/hørsel osv TEKSTEN: -Innledning -Definisjon -Gjør rede for -Drøft (problematiser, begrunn) -konklusjoner 2
piamari Skrevet 3. juni 2011 Skrevet 3. juni 2011 Hvordan er det med statistikk? Kan man kopiere inn slikt i teksten for å vise f.eks hvor mange eldre som er i arbeid i en viss aldersgruppe hvis man i tillegg kommenterer? Eller må dette legges ved som vedlegg eller kilder? Her er en link som kanskje kan være nyttig i forhold til statistikk. http://www.ssb.no/vis/magasinet/slik_lever_vi/art-2006-03-28-01.html
piamari Skrevet 3. juni 2011 Skrevet 3. juni 2011 http://www.ssb.no/emner/06/rapp_200609/rapp_200609 Rapport om eldre i arbeidslivet
TheHype Skrevet 3. juni 2011 Skrevet 3. juni 2011 vel da har vi fått førebuinga:) så la oss se om vi kan finne kjelder til dette:O)
piamari Skrevet 3. juni 2011 Skrevet 3. juni 2011 http://www.regjeringen.no/upload/BLD/Diskriminering/Diskrimineringslovutvalget/Solem.pdf Rapport Eldres situasjon i samfunnet og diskriminering av eldre Har ikke lest hele, men virker som en grei kilde hittil.
D0h Skrevet 3. juni 2011 Skrevet 3. juni 2011 Kanskje noen relevante linker: http://viover60.no/oss-imellom/senior-and-samfunn/antall-eldre-i-arbeid-fordoblet.html http://www.nrk.no/nyheter/okonomi/1.3845265 http://www.arbeidstilsynet.no/arbeidervernartikkel.html?tid=91134 http://www.krf.no/ikbViewer/page/krf/artikkel/politikk/politiske-dokumenter?p_document_id=5823 http://www.sinnetshelse.no/artikler/mestring_pensjonering.htm http://www.sinnetshelse.no/artikler/psyk_utv_eldre.htm http://velferdsstaten-kirham.blogspot.com/
klhegrlkhr Skrevet 3. juni 2011 Skrevet 3. juni 2011 http://www.stami.no/hvordan-beholde-eldre-i-arbeidslivet http://www.ssb.no/emner/06/rapp_200609/ http://www.ssb.no/ssp/utg/200901/07/ http://www.absentia.no/article.aspx?articleID=1146 http://www.forskning.no/artikler/2010/mai/249902 http://www.regjeringen.no/nb/dep/ad/kampanjer/pensjonsreform/no/sporsmal-og-svar.html?id=86829#02 Jeg kommer med mer etterhvert Sitter på skolen og får læreren sine meninger om eksamen. Husk å fokusere på både Samfunnsliv og arbeidsliv, ikke bare arbeidsliv
piamari Skrevet 3. juni 2011 Skrevet 3. juni 2011 Hvordan er det med statistikk? Kan man kopiere inn slikt i teksten for å vise f.eks hvor mange eldre som er i arbeid i en viss aldersgruppe hvis man i tillegg kommenterer? Eller må dette legges ved som vedlegg eller kilder?
camillahelene Skrevet 3. juni 2011 Skrevet 3. juni 2011 Jeg er privatist og jeg skjønner ikke helt dette med at det er to oppgaver. Skal man skrive like mye på hver oppgave? Skal man lage en drøftingstekst til begge oppgavene? Fint hvis noen kunne svare på dette.
piamari Skrevet 3. juni 2011 Skrevet 3. juni 2011 Jeg er privatist og jeg skjønner ikke helt dette med at det er to oppgaver. Skal man skrive like mye på hver oppgave? Skal man lage en drøftingstekst til begge oppgavene? Fint hvis noen kunne svare på dette. Er privatist selv, og veldig usikker på det samme. Fint om noen kan svare:) Også på dette me statisitikk, igjen.. Kan man bruke det i selve teksten eller skal det legges med som vedlegg eller kilde?
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå