Gå til innhold

BK: Forlatt


Gjest Slettet+3124

Anbefalte innlegg

Gjest Slettet+3124
Skrevet

Fant denne i skogen i dag..

 

Nikon D700

50mm

f/1,4

ISO 200

1/8000 sek

 

post-44035-0-42124900-1303652685_thumb.jpg

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Fint lys, og motivet har potensiale. Men jeg blir ikke helt komfortabel med komposisjonen, den er veldig midtstilt, og jeg føler at dingsen som tilsynelatende utgjør hovedmotivet får for lite plass i bildet, og blir litt vanskelig å feste øynene på. Dette forsterkes av at tonene går litt i ett med steienen som er bak den. Ved å gå litt lavere og mot venstre kunne du antakeligvis fått noe grønn vegetasjon som bakgrunn, da hadde den "poppet" litt mer.

 

Ser forresten ut som det objektivet tegner veldig nervøs boke, den var i alle fall litt lite behagelig å se på her. Ser ut som det er antydninger til lilla CA på venstre side av plankegreia også, men det er vel lett å korrigere.

Skrevet

Tenkte på nøyaktig det samme som C H N O angående bokehen, det var direkte ubehagelig å se på.

Selve tauet er jo fint og blått... men føler at det kanskje blir litt kjedelig...

Komposisjonen er merkelig, også her enig i (han/hun ovenfor meg), skulle fått tauet/pinnen mer i det gylne snitt eller iallefall mindre midtstillt.

 

Skarpt og fint, litt CA -som også allerede er nevnt- men jeg påpeker den mer blå CAen rundt og ved greinene øverst der tauet "kommer fra".

Gjest Slettet+3124
Skrevet

Takk for svar!

 

Jeg prøvde å få til en bedre vinkel, men dessverre så hadde jeg bare 50mm med meg. Skulle ha nok ha hatt 16-35mm til rådighet i dag. Jeg kan ikke komme noe lengre ned, da bildet er tatt når jeg ligger nede, og støtter kameraet på albuen. Det var rett og slett litt for trangt for 50mm. CA'en kommer nok av at objektivet er på full åpning, skulle nok ha gått ned til f/2 eller kanskje f/2,8 for å få fjernet dette i utgangspunktet. :)

Skrevet

Tauet kommer tilsynelatende inn i bildet fra ingensteds. Hadde du fått med greina tauet henger fra hadde du nok løfta bildet mange hakk :)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...