Gå til innhold

Remot desktop av linux med Windows 7


Anbefalte innlegg

Skrevet

Hei, jeg har instalert linux server på en pc og vil gjerne bruke remote desktop på denne slik at jeg slepper å ha en skjerm og tastatur koblet til den hele tiden.. er det noen som har programmer eller forslag til hvordan dette kan gjøre enklest mulig?

 

(dette er første gang jeg setter opp en linux server)

Videoannonse
Annonse
Skrevet

VNC bør jo fungere. Jeg bruker også teamviewer mye.

 

Virker som om trådstarter mener grafisk skrivebord. Men ssh bør jo være nr1 til server....hmm.gif

Skrevet

jeg har veldig lite peilig på dette så vil gjerne ha et grafisk skrive bord ja, hvis noen vet om hva slags program jeg kan bruke? eller så er jeg gjerne åpen for andre metoder å få dette til hvis noen kan forklare meg hvordan jeg går frem for å få det til?

Skrevet

nå har jeg installert GADMIN-PROFTPD 0.4.0 som jeg så som en løsning som kan funke her i huset, men jeg får det rett å slett ikke til å fungere, jeg har fått oppretta en bruker, men får ikke til resten har prøvd å lese help, men jeg skjønner fint lite av det som står der.. noen som har noe er faring med dette?

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...