danfredr Skrevet 8. juli 2003 Skrevet 8. juli 2003 Hei, jeg har tengt å kjøpe meg en gammel Laptop for morroskyld. jeg tengte å plokke ut alle delene i laptopen og sette det in i en Barebone kabinett. men det er noe jeg lurer på. Vilken socket er det i en pentium 1 laptop slik at jeg kan enkelt Oppdatere den med mer maskin vare ?. er det mulig å plokke ut alle delene i en laptop og sette det in i en Barebone kabinett ? vilken ram type er det i en gammel pentium 1 laptop: Edo, sdram, ddrram ???? lurer bare på bare det der :D
ledigbrukernavn Skrevet 8. juli 2003 Skrevet 8. juli 2003 Glem det. Kan bli vanskelig. CPU er ofte loddet fast. RAM er EDO (kanskje SD), men ofte ikke-standard brikker som er vanskelige å få tak i.
XPUserz Skrevet 8. juli 2003 Skrevet 8. juli 2003 Bygg heller om den maskinen og sett i en 3-4GHz med vanlig prosessorkraft og en 3,5" harddisk på 250GB det går sikkert fint om du er "hendig" med glassfiber og litt lakkering! er bare å bygge opp tastaturet en cm eller 2.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå