Gå til innhold

Mangler Java i WinXP Pro SP1


Anbefalte innlegg

Skrevet

Oppdaget på min nye PC at jeg mangler Java, dvs at jeg bl.a ikke kan se tekst TV på TV2 osv.

 

Har prøvd det meste, trenger hjelp.

 

Ønsker ikke å legge inn tilleggsprogram, ønsker å komplettere windows.

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Sikker på at java ikke er disablet på grunn av sikkerhetsinnstillingene (Tools -> Internet Options -> Security) ?

 

Kan aldri huske at jeg har installert noe ekstra for å få java til å virke (eller: aldri oppdaget at det ikke har fungert) i XP.

Skrevet
Åja - da har jeg sikkert en "pre-Sun-krangling"-utgave av XP tenker jeg :)

Du har nok det, ja. Selv kjøpte jeg XP i vår, og da var disputten mellom de to et faktum. Jeg legger derfor inn MS VM, etter eventuelle formateringer.

Skrevet

MS sin VM er utdatert. Den bygger på Java slik teknologien var for flere år siden. Jast ned SUN sin, det er den offisielle og eneste som gjelder!

Skrevet

Jeg har 3 PC'er, alle har samme winxp og samme oppdatteringer. De 2 andre virker Java, de har også 3 konvolutter under java katalogen i windows. Den ny har bare 2 kataloger i windows. Dette betyr at den mangler noe.

Jeg har selv lagt in winxp på alle 3 maskinene, så jeg begriper ikke hva jeg har gjort feil. Kan heller ikke huske at jeg fikk noen valg under innstallasjonen.

Skal se på Java VM. :shrug:

Skrevet
MS sin VM er utdatert. Den bygger på Java slik teknologien var for flere år siden. Jast ned SUN sin, det er den offisielle og eneste som gjelder!

Takk for tipset!

 

Jeg var ikke klar over dette.

Skrevet

uansett så skulle xp støtte jave etter installering av sp1.

mener jeg har lest noe om det et sted. eller har jeg dagdrømt igjen.

Skrevet

Hei

SP1 siste verson(sp1a) har ikke viru java integrert.

Jeg brukte Sun in java , men det skapte problemer med chat. Søkte og fant den "gamle" som var integrert i windows...

instalerte denne og alt funker som det skal.

:yes:

Roger

Skrevet

Hei igjen walestr

 

 

Jeg har vært inne på denne siden flere ganger, men kunne ikke forstå hvilken "downloads" jeg skulle velge. Den jeg trudde det var er denne:

 

Automatic Download and Installation (for Windows XP, Me, NT, 2000, or 98 and Internet Explorer) -- denne virket ikke.

 

 

Jeg har WinXp Pro SP1 Eng for ordens skyld.

 

Dersom du får anledning utenfor arbeidstiden kan du gi meg en melding på hvilken downloades jeg skal velge.

Skrevet

Hei walestr

Takk for filen. har lastet den ned men ikke installert den ennå. Kom akkurat hjem fra fisketur -- må ta vare på fisken vet du. Vil dette programmet legge seg der hvor det hører hjemme - i windows katalogen java?

 

Hei smetho

Gammel hva betyr det? Betyr det at filene ikke virker eller betyr det at enkelte Java program ikke virker med dette programmet?

 

Takker til dere begge.

Skrevet

Jeg mener at alt som er blitt "lagt til" Java etter MS sin utgave kom ikke er støttet, så jeg vil anta at noe muligens ikke fungerer. Men det meste vil nok fungere uansett. En annen ting er at man behøver MS sin på noen steder, f.eks enkelte nettbanker. Grunnen til det er enten at systemet ble laget da MS sin versjon var gjeldende, eller at utviklerne ikke bryr seg/ikke vet bedre. Det er jo opp til deg :) Men SUN sin har aldri skapt noe problemer for meg, og den er tross alt nyere og dersom du ikke har noen problemer med den nå så er det vel ikke grunn til å bytte?

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...