Gå til innhold

Asus Rampage 3 - Raid0 og Overklokking


cadplm

Anbefalte innlegg

Skrevet

Noen som har kommet over 600MB/s i lese/skrivehastighet med flere disker i Raid0? Hvis ja, hvilken hardware og hvordan?!

 

Kjører i7-950, har kjøpt Kylare Noctua NH-U12P SE2Socket og vurderer å kjøre den opp rundt 10% manuelt, evt. bare kjøre auto-oc i bios. Noen som har noen erfaringer/tips?

 

write-back-cache-enabled.jpg

Videoannonse
Annonse
Skrevet (endret)

Du må overklokke PCIe om du skal øke maksytelsen på ICH10R. Hvor høyt du kommer med PCIe-frekvensen kan ahvenge av hvor høy frekvens PCIe-korta dine takler.

 

Uten et eneste PCIe-kort i maskinen klarte jeg 127MHz (med PCIe-skjermkort stoppa det på ca. 117MHz) , om det var helt stabilt aner jeg ikke: https://www.diskusjon.no/index.php?showtopic=1149834&view=findpost&p=16694345

 

Edit: Er en del i samme tråden som har over 1000MB/s med egene RAID-kontrollere (inkludert meg) eller AMD-chipsett.

 

Edit 2: Ser at jeg svarte deg i en annen tråd på Lagringsmedier-forumet, så du har tydligvis skjønt tegninga. ;)

Endret av Kamerat
Skrevet (endret)

Ja beklager - er ny og ivrig :dribble: kjører videre på denne https://www.diskusjon.no/index.php?showtopic=1289109

Har ellers stor sans for responsen du kommer med. Trenger påfyll og inspirasjon utover 'stock settings'.

 

Edit: Etter montering av ny kjøler får jeg kun et rødt lys fra VGA indikatoren. 0 POST. Har prøvd andre PCIe tilkoblinger uten hell.

 

Noen med samme erfaring?

Endret av cadplm

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...