Gå til innhold
Trenger du tips og råd? Still spørsmål anonymt her ×

Hår på brystet/magen?


Gjest Gutt_19

Anbefalte innlegg

Skrevet

Hei, er en gutt på 19 år, er medlem her, men vil ikke at dette skal være knyttet til min bruker. :)

 

Jeg er den typen som får mye hår, jeg har mørkt hår og brune øyne så hårene blir også veldig synlige.

 

For 1 år siden tok jeg vekk alt håret på brystet og magen og skrittet med barberhøvel, men allerede neste dag er det antydninger til å komme tilbake på brystet.

 

Nå har jeg ikke tatt håra på noen uker og nå er det som et belte fra under navlen og oppover magen og over hele brystet.

 

Jeg føler meg mest komfortabel med å ta alt, men det blir jo så jævlig stress hver gang.

 

Noen andre som har det som meg? :)

Begynner å bli litt desperat..

Videoannonse
Annonse
Skrevet (endret)

Hei! Jeg tror laserfjerning av hår kan være en ide, der reduserer man bare antall hårstrå litt hver gang så du fjerner ikke alt på én behandling. Men du kan ta fler behandlinger for å fjerne alt om du vil tror jeg. Det er heller ikke permanent men kan vare i fler år, så du kan få håret tilbake senere om du vil.

 

Har ikke gjort det selv, men det er noe jeg har hørt, så er ikke sikker på at noe stemmer og gidder ikke undersøke det. Du kan jo lese litt om det.

 

Forøvrig synes jeg mye kroppshår er turn-off så skjønner din bekymring. :ph34r:

Endret av dkny
Gjest medlem-1432
Skrevet

Du kan jo prøve andre hårfjerningsmetoder som varer lenger, som epilator eller voks. Begge fjerner hårene med roten. Er ganske vondt da.

Skrevet (endret)

Du kan jo prøve andre hårfjerningsmetoder som varer lenger, som epilator eller voks. Begge fjerner hårene med roten. Er ganske vondt da.

 

Har du prøvd voksing? Har vurdert det sjæl faktisk, for å få vekk noen hår på ryggen, ikke det at de er så synlige da, men er irriterende..

Endret av The Catalyst
Gjest medlem-1432
Skrevet

Ja. Er jo bare å prøve, så finner du ut om du liker det eller ikke.

Skrevet (endret)

Med mindre du er svømmer eller ser ut som en ape så synes jeg du skal beholde hårene og stoltheten din.

 

Hvorfor, om man kan være like stolt/stoltere av å fjerne dem og føle at man ser bedre ut enn før?

 

Ser ingenting bra i å beholde noe man er misfornøyd med å være stolt av det. Bedre å være istand til å forandre seg og få det slik man vil ha det.

 

Er uansett så mange som forandrer utseendet, hårbleking, hårfjerning, silikonpupper, fettsuging, kontaktlinser, osv. så det er ikke så big deal lenger.

Endret av dkny
  • Liker 1
Skrevet (endret)

forskjellen dkny, er at hår er noe av det som skiller menn fra kvinner.

 

Dårlig argument, det gjør vel skallethet også, det er ikke kult å være skallet fordet. Og størrelse på nesa og, betyr ikke at det er kult å gå rundt med en giganese og føle seg stygg.

 

Selv synes jeg ikke bryst/rygghår på gutter er fint i det hele tatt, og nei er ikke lesbisk.

 

Gutter har uansett som regel mer hår enn jenter, som veiviser og lår-hår, så det er nok til å gjøre en markant og mandig forskjell med bare det.

Endret av dkny
Skrevet

Skallethet og stor nese? Seriøst? Vi prater om veldig primitive ting. Gutter har utover penis, jenter innover penis. Gutter er maskulin stemme, jenter feminin. Gutter har mye hår, jenter lite.

 

Dette er store og merkbare faktorer som skiller menn fra kvinner.

  • Liker 1
Skrevet

Det er vel i hovedsak kjønnsorganer og adamseple som skiller oss.

Resten er bare mindre forskjeller.

At det ikke passer med ditt verdenssyn er dog en annen sak, eller mener du at alle som har kreft og får behandling med radioaktivitet og mister håret er feminine?

Skrevet (endret)

Dette har ingenting med mitt personlig syn på saken å gjøre. Jeg prøver kun å opplyse om hvorfor personer som Winston Wolf kan dra stolthet inn i bildet. Og at for noen, blir ikke det å ha kontaktlinser det samme som å fjerne alt hår fra brystet.

Endret av Hanemann
Skrevet (endret)

Vel, kjønnshår er også noe som skiller voksne kjønnsmodne jenter fra barn......

 

likevel er jenter like stolte når de fjerner det, fordi det er finest sånn, og gutta liker det.

 

 

Derfor kan menn også gjøre det samme, og legge stoltheten i finere ting.

Endret av dkny
Gjest medlem-1432
Skrevet

Stolte? Første gangen jeg har hørt den når det gjelder fjerning av kjønnshår/hår generelt. Viss noen blir stolte når dem fjerner hår, så er jo det...fint.

Skrevet

Kroppsfiksering er noe jævla drit. Hvorfor vil du ha bort håret? Jeg kan forstå det om en kjæreste spør om det eller noe sånt, men å drive med sånt tull ellers synes jeg man kan holde seg for god for. :)

 

Prøv voksing.

  • Liker 2
Skrevet

Var kanskje en overdrivelse å si at man blir stolt av å fjerne, men er ikke så stolt av å ha det der heller, var jo poenget. :tease: Og det trenger ikke gutter være heller.

 

 

Prøv voks om du vil ha det glatt og vare lenger enn barbering, og laser om du vil ha vekk litt og litt og at det varer veldig lenge.

Skrevet

Jeg syns du går litt vel aggresivt til verk her mister wolf. dkny er ÉN jente som har svart på tråden (til tross for at du sa du skulle generalisere litt). Jeg er nok enig med deg, på grunnprinsippet i hvertfall. La forskjellene være der, men la gutter også få bestemme som de vil! Hvis han ikke VIL ha hårene der, kan han ikke få fjerne dem da? Det er hva han føler er best for ham selv og hans selvfølelse.

 

Jeg er en jente, og har absolutt ikke noe i mot hår på menn i det hele tatt. Eksen min var en ape av dimensjoner, men jeg var nå like forelsket i ham fordet. Det har ingenting å si.

 

Trimming og å holde det på et nivå hvor man ikke for pusteproblemer når man ligger på kassen hans, eller blir kvalt av lange tjukke hår mens man suger, er greit nok.

  • Liker 1

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...