Gå til innhold
Spørsmål om bil og motor? Still spørsmål her ×

To subber på vanlig bilstereo (Uten forsterker)


crim

Anbefalte innlegg

Skrevet

Hei

 

Skal kjøpe meg bilstereo nå, og lurte på å ha to sånne aktive "under the seat" subber. Tenkte det kanskje blir jalla med å bare ha under ene setet så har lyst på to :p Så lurte jeg på om dette hadde feks gått på denne spilleren her, eller må jeg ha en forsterker med to sub utganger? 

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Hadde e vært deg ville e ha handla ei go forsterker også! man ødelegger høytalerene om man spiller på for liten forsterker, og i ei vanlig cdspiller i bil er det ikkje mye forsterker å skryte av, ca 45watt eller noe ;) så kjøp deg ei forsterker du :)

Skrevet

Nå har de fleste 'under stolen'-subwoofere innebyggd forsterker. Hvis en høyttaler betegnes som aktiv, har den innebyggd forsterker.

Pioneer-spilleren har 3 linjeutganger så det skal ikke være noe problem å kople til to slike bassbokser.

Skrevet

Nå har de fleste 'under stolen'-subwoofere innebyggd forsterker. Hvis en høyttaler betegnes som aktiv, har den innebyggd forsterker.

Pioneer-spilleren har 3 linjeutganger så det skal ikke være noe problem å kople til to slike bassbokser.

I tillegg til 4 høytalere?

 

 

 

Skrevet

De 4 høyttalerne kopler du til høyttalerutgangen på spilleren. Linjeutgangene er er der for å kople til eksterne forsterkere.

Var det ikke slik at du ikke skulle ha noen andre forsterkere?

Skrevet

Men det blir mye det samme med en aktiv sub som en forsterker. Du må fortsatt trekke strømkabel i tillegg til signalkabel til sub-en, ellers blir det ikke noe lyd.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...