Gå til innhold

Hansol problemer


Xavier

Anbefalte innlegg

Skrevet

Jeg har to ganske billige 17" Hansol skjermer, en 710A og en 710P. På begge to har jeg imidlertid et problem med at bildet rister. På 710A kommer det av og til, og da rister det såpass kraftig at jeg ikke klarer se på den. Hvis jeg skrur den av og på igjen mens ristingen pågår så stopper ristingen i noen sekunder, men så fortsetter det igjen. 710P er stort sett grei, og det er aldri noe sånn ekstrem risting i bildet, men jeg har likevel inntrykk av at bildet "småhopper" bittelitt hele tiden. Er det noen som har/har hatt lignende problemer med Hansol, eller vet hva som kan være årsaken?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Når du nevner det har jeg lagt merke til BITTELITT hopping i bildet på min Hansol 900P. Men det er riktignok når jeg spiller høy musikk.. og ligger med hodet mot noe litt som viderefører vibrasjonene fra basserne. Så jeg tror egentlig det er huet mitt som rister. For hvis jeg sitter rister jeg ikke.. tror jeg. Har jaggumeg blitt litt usikker på når det rister, og hvorfor. I hvert fall har jeg ikke lagt merke til risting under normal bruk! :razz:

Skrevet

Har samme problemet på min Hansol 920D. rister og rister....drrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

blir gal i hodet av midre. Løsning må finnes.

 

ea

Skrevet

Sjekk om du har strømkilde i nærheten. En batterieliminator, høyttaler med innebygget strømkilde.... Prøv å flytte dem unna.

Skrevet

Fant ut det samme jeg også. Hadde en krafig strømkabel langs veggen. Flyttet skjermen en halv meter bort, og skjermbildet ble "solid as a rock". ;D

 

Hansol-skjermen er mer sensitiv enn de to andre på rommet.

 

wwjd

Skrevet

ja har opplevd det samme med 710p jævlig iriternde,tror det var det gamle skjermkortet mitt får se om det kommer nå.

har ingen strøm kilde i nærheten.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...