Sk!ppy Skrevet 15. mars 2010 Skrevet 15. mars 2010 Hei, Vi har i 9'ende klasse fått i oppgave til imorgen å lage et dikt om en årstid, uten å nevne årstiden?! Ossn skal det gå? Jeg tenkte noe alà Hvis sommer: Varmen er her, tid for bading Lange netter, med masse fester og det er jo Litt kort for dikt å være? men jeg ser ikke helt hvordan jeg skal klare det mer?
DiNozzo Skrevet 15. mars 2010 Skrevet 15. mars 2010 Pene morgener. Pene kvelder. Det er årstiden det gjelder. Varme farger. Kalde farger. Allting teller. For det er årstiden det gjelder. :- D finpuss litt på det!
Sk!ppy Skrevet 15. mars 2010 Forfatter Skrevet 15. mars 2010 Du hadde ikke trengt å lagd et dikt til meg :o men takk <3
DiNozzo Skrevet 15. mars 2010 Skrevet 15. mars 2010 Du hadde ikke trengt å lagd et dikt til meg :o men takk <3 Hehe, bare hyggelig
Sk!ppy Skrevet 15. mars 2010 Forfatter Skrevet 15. mars 2010 Tørr ikke spørre om neste dikt jeg må lage Send pm om du har et sterkt ønske
Sk!ppy Skrevet 15. mars 2010 Forfatter Skrevet 15. mars 2010 kjærlighet , og det skal inneholde sammenligning og metafor. kom på en linje selv.. Du er fin som en blomst
DiNozzo Skrevet 15. mars 2010 Skrevet 15. mars 2010 Kjærlighet, hva er det? Et kyss så smakfult som et jordbær eller en klem så varm som sola Personer så fine som blomster Personer så stygge som ugler. Det kommer ann på øyet som ser, for hva er kjærlighet? Haeh, det ble jo helt ødelagt. Kommer med et nytt etter skolen. Sitter på tentamen skjønner du ;p
Sk!ppy Skrevet 15. mars 2010 Forfatter Skrevet 15. mars 2010 Ah, lite å gjøre? haha Noen som kan bekrefte/avkrefte om dette er et haikudikt? Jeg elsker sengen Den er så deilig Hele natten og dagen er den varm
Sk!ppy Skrevet 15. mars 2010 Forfatter Skrevet 15. mars 2010 Deilig seng Sover i sengen Lyden av søvn muligens? Huff, dette var jeg dårlig på.
Ekko Skrevet 15. mars 2010 Skrevet 15. mars 2010 Jeg vet ingenting mer enn hva jeg finner på nett om dette: http://tromsoby.no/node/114848570 Jeg har aldri skjønt poenget med å tvinge folk til å skrive dikt.
Sk!ppy Skrevet 15. mars 2010 Forfatter Skrevet 15. mars 2010 jeg leverer bare Deilig seng Sover i sengen Lyden av søvn har vært sjuk en studn, og er forsatt sjuk. Såå. Jeg har heller aldri skjønt poenget. Men norsklæreren vår mener det da.
DiNozzo Skrevet 16. mars 2010 Skrevet 16. mars 2010 Haha.. hadde vel egentlig mye og gjøre, men er så lei nå
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå