morlie Skrevet 14. februar 2010 Skrevet 14. februar 2010 Hei, håper virkelig det er noen som kan hjelpe meg her nå! har vært i london i helgen (Ble forresten ett brukt 28-70 2.8 objektiv til snaue 2.5 laks) MEN! nå har det jo blitt en god del bilder, rundt 1500, og alle er tatt i raw format, og jeg tenker å konvertere alle til Jpeg format for å skrive ut til et stort fotoalbum. så, er det noen som har noe erfaring med ett program som kan gjøre nettop dette? er litt småkjipt å måtte åpne ett og ett bilde for å konvertere de. Mvh Markus
Shocktrauma Skrevet 14. februar 2010 Skrevet 14. februar 2010 Last ned en trial av f.eks Lightroom 2 (Beta av v3 skal visst nok være bedre). Importèr bildene, velg alle, høyreklikk og velg eksporter. Sett opp preferansene du trenger i vinduet som popper opp.
morlie Skrevet 15. februar 2010 Forfatter Skrevet 15. februar 2010 ååå!!! tusen takk for rask svar!! MVh Markus
bareanton Skrevet 15. februar 2010 Skrevet 15. februar 2010 Ser i signaturen din at du har Canon og da har du sikkert også cd'en med programvare som følgte med. Da har du også Canon Digital Photo Professional. I dette programmet er det mulig å massekonvertere.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå